Naše kurzy v oblasti ICT jsou akreditovány MŠMT v systému DVPP , a to v souladu s požadavky šablon. Většinou jsou určeny pro pracovníky všech typů škol a školských zařízení, tj. pro pedagogické pracovníky MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitele speciálních škol, asistenty pedagoga, pedagogické pracovníky SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků. Přesná specifikace je rovněž uvedena u jednotlivých typů kurzů.
Realizujeme především kurzy na míru dle požadavků konkrétní školy či školského zařízení, a to v rámci celé republiky. Tyto si mohou vybrat z celé naší nabídky jakýkoliv typ kurzu, na místě, čase a dalších specifických požadavcích se dohodneme. V případě Vašeho požadavku nám zašlete poptávku a my pro Vás připravíme kurz na míru. Jednotlivci se mohou přihlásit na některý z vypsaných termínů.
Aktuální informace k on-line výuce (webinářům)
Výuka probíhá v aplikaci Zoom v 90 minutových blocích. Kurzy v rozsahu 8 hodin jsou realizovány jako dopolední výuka ve 2 dnech v čase od 9:00 do 13:00 hod. (každý den 2 bloky s hodinovou přestávkou) nebo jako odpolední výuka ve 4 dnech v čase od 14:00 do 15:30 hod. (každý den 1 blok). Informace o typu výuky je uvedena v Poznámce u Přihlášky na konkrétní termín školení.
Pro účast na výuce potřebujete notebook (PC) s připojením na internet, kamerou s mikrofonem, u ICT kurzů jsou vhodné dva monitory. Prezenční listina je nahrazena printscreenem přihlášených účastníků. Záznam školení mají účastníci dostupný po dobu 14 dnů od jeho realizace.
Terminy kurzů
Omlouváme se, ale nyní nemáme zde žádné termíny. Zkuste to později.
Akreditované ICT kurzy
ICT: Cloudové služby a komunikace v Google Apps (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat snadno dostupné online nástroje a seznámit se s jejich používáním. Dále si osvojí způsoby on-line spolupráce, které mohou využít při práci s žáky i se svými kolegy. Při simulaci na skutečných účtech získají praktické návyky pro práci.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Zřízení nebo přihlášení k účtu pro Google
Zabezpečení účtu
Nastavení účtu
Kontakty
Nastavení kontaktů pro komunikaci
Skupiny kontaktů
Gmail
Zasílání a příjem pošty
Nastavení mailů, pravidla
Gdisk – práce s aplikacemi a jejich sdílení
Textový editor
Tabulkový kalkulátor
Prezentace
Formuláře a kvízy
Blogy
Weby
Kalendáře – sdílení
Vstupní požadavky
Pro úspěšné zvládnutí tohoto výukového kurzu je nutné, aby uchazeč byl schopen provádět běžné práce na PC, jako správa souborů a složek, používání webového prohlížeče.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: CMS WordPress – tvorba příspěvků na web (2×8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky vytvářet kvalitní obsah webu v administračním prostředí CMS WordPress. Kurz je určen pracovníkům, kteří jsou tvůrci obsahu školního WordPress webu nebo mají o tuto roli zájem. Je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností a také potřebných teoretických znalostí souvisejících s touto činností. Úspěšný absolvent umí vytvořit v administraci CMS WordPress novou jednoduchou stránku nebo příspěvek s textovým obsahem a obrázky a dodržet přitom správné postupy.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I. Základy tvorby obsahu WordPress webu (8 hodin)
Úvodní pojmy
Tvorba webu – základní pojmy
CMS WordPress – základní informace
Administrační prostředí CMS WordPress
Orientace v administračním prostředí
Základní volby nastavení webu
Základy tvorby obsahu webu
Základy tvorby stránek nebo příspěvků webu
Třídění příspěvků pomocí kategorií a štítků
Úprava menu webu
Uživatelské role
Tvorba textových obsahů v blokovém editoru Gutenberg
Používání bloků pro textové obsahy
Základní typografická pravidla
Dodržování SEO principů při tvorbě textového obsahu
Práce s obrázky v blokovém editoru Gutenberg
Používání bloků pro vložení obrázků
Dodržování SEO principů při práci s obrázky
Základní úpravy fotografií v Knihovně médií
Blok II. Další tvorba obsahu WordPress webu (8 hodin)
Tvorba mediálního obsahu v blokovém editoru Gutenberg
Používání bloků pro vkládání obrázků (opakování z Bloku I. a doplnění)
Používání bloků pro vkládání videí
Používání bloků pro vkládání zvukových obsahů
Tvorba hypertextových odkazů v editoru Gutenberg
Tvorba odkazů v textu
Tvorba tlačítek
Tvorba odkazů na download souborů
Úprava designu v editoru Gutenberg
Tvorba sloupců
Tvorba tabulek
Seskupování bloků do skupin
Další designové bloky
Příprava obrázků
Problematika zdrojů fotografií (licence, free fotobanky)
Doporučené postupy při přípravě fotografií
Úpravy a odstraňování metadat
Možné úpravy, popisy a retuše pomocí snadno dostupných aplikací
Seznámení s pokročilejšími možnostmi (podle zájmu)
Použití HTML zápisu
Úprava vzhledu bloků pomocí CSS zápisu
Ultimate bloky pro editor Gutenbeg
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Digitální gramotnost ve vzdělávání (2x 8 hodin / 16 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programů je, aby si pedagogové v souladu se „Strategií digitálního vzdělávání do roku 2020“ osvojili základní soubor kompetencí nutných k identifikaci, pochopení, interpretaci, vytváření, komunikování a účelnému a bezpečnému užití digitálních technologií (jejich technických vlastností i obsahu) za účelem využití ve své pedagogické praxi. Základní dovedností pedagogů po absolvování programu je schopnost práce s digitalizovaným obsahem (informacemi), zvládnutí bezpečného užívání digitálních technologií, komunikační dovednosti a schopnost bezpečného využití digitálních technologií ve výuce a řešení souvisejících technických problémů.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Obsahová náplň kurzů se odvíjí od konkrétní hodinové dotace a akreditace. Mezi vyučovaná témata patří:
BLOK I: komunikace a tvorba obsahu (8 hodin)
1. Základy práce s informacemi a informační gramotnost v běžné praxi školy
prohlížení, vyhledávání, třídění, vyhodnocování, ukládání a zpětné využití informací
2. Komunikace a spolupráce
komunikace prostřednictvím technologií, sdílení informací a obsahu (výukových materiálů), spolupráce pomocí digitálních prostředků, správa digitální identity
3. Tvorba digitálního obsahu
vytváření obsahu v různých formátech, možnosti vylepšení a úpravy existujících zdrojů k vytváření nového informačního obsahu
BLOK II: bezpečnost a řešení problémů (8 hodin)
1. Bezpečnost
autorská práva a licence, ochrana zařízení, ochrana dat a osobních údajů,
2. Řešení problémů
řešení technických problémů, inovace
schopnost zvolit správné technologické postupy a nástroje a kreativní používání technologií
identifikace slabých míst v digitálních znalostech a dovednostech
využívání různých typů zařízení pro práci s informacemi
3. Praktické příklady
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Digitální marketing pro školy: blok I. – III. (3 x 8 hodin)
Cílová skupina:ředitelé škol a školských zařízení, učitelé MŠ, ZŠ, gymnázií, SOŠ a SOU, VOŠ, ZUŠ a SUŠ,pedagogové volného času.
Kurzy Digitálního marketingu pro školy jsou speciálně upraveny tak, aby se jeho účastníci nejen naučili na vysoce odborné úrovni sami spravovat on-line marketingové nástroje (co je možné v rámci 3x 8 hod reálné), ale především, aby byli schopni tyto svoje vědomosti a dovednosti představit svým žákům a studentům. Své místo si zcela jistě najde nejen při výuce v oblasti ICT, ale v dnešní „elektronické době“ ve všech oborech. Pedagogové tak mohou naučit své žáky a studenty např. jak komunikovat firmu zákazníkům atd.
Kurz je navíc akreditován tak, že se ho mohou zúčastnit pracovníci z různých typů škol a školských zařízení mohou tak prakticky uplatnit své znalosti při komunikaci školy s veřejností.
Termíny školení
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
ICT: Digitální marketing pro školy: blok I. (8 hodin):
Úvod do světa digitálního marketingu a jak v něm zanecháváme stopu.
Vysvětlení frameworku STDC (See-Think-Do-Care).
Základní popis možností v digitálním marketingu:
SEO – Jak správně nastavit a spravovat web, aby ho vyhledávače zobrazovali co nejvýše ve výsledků vyhledávání. Navíc si ukážeme nástroj Google Search Console abychom věděli, co se o našich stránkách myslí Google.
PPC – reklama ve vyhledávačích Google a Seznam pomocí jejich služeb Google Ads a Sklik.
E-mail marketing – Ukázat, jak lze v současné době používat email jako účinný nástroj komunikace se zákazníky. Jako nástroj je zde MailChimp, který nám pomáhá se správou kontaktů a hromadným rozesíláním emailů.
Sociální sítě – Zorientujete se v možnostech, jak spravovat svoje školní stránky na sociálních sítích a jak na nich můžeme jednoduše inzerovat. Facebook, Twitter, LinkedIn…
Analytika – Bez kontroly nemůžeme říci, jestli se nám něco daří nebo ne. A k tomu nám slouží nástroj Google Analytics, kde dokážeme zjistit, jestli to děláme dobře nebo špatně.
ICT: Digitální marketing pro školy: blok II. (8 hodin):
Úvod do marketing ve vyhledávačích – Search Engine Marketing (SEM) – váš efektivní marketing ve vyhledávačích.
SEO – Podrobný popis, jak dělat on-page SEO (přímo na webových stránkách) a off-page SEO (mimo webové stránky).
Ukážeme si, co je sitemap a webmaster tools.
Jak je důležitý responsivní design pro naše SEO.
Online testy hodnocení vašich webových stránek a jak je interpretovat.
PPC – Popis založení účtu v systémech Google Ads a Sklik.
Ukázka kampaní a jejich nastavení.
Použití nástroje pro návrh klíčových slov pro použití jak v SEO tak v PPC.
ICT: Digitální marketing pro školy: blok III. (8 hodin):
E-mail marketing pro školy
Princip a postupy pro přípravu a realizaci moderní email kampaně – na co všechno musíme brát zřetel při vytváření emailů.
Práce v systémech pro email kampaně – MailChimp (celosvětová #1 – MailChimp je online služba, která uživatelům umožňuje jednak newslettery odesílat, a také je odborně navrhnout. Dále poskytuje například možnost sdílení na sociálních sítí a sledování dosahované úspěšnosti atd.) a SmartEmailling (česká alternativa).
Sociální sítě
Seznámení se základní teorii a terminologii o sociální sítí.
Rozbor statistik sociálních sítí – abychom věděli, kde jsou jací uživatelé a jaké sociální sítě jsou pro naši firmu vhodné.
Základní správa sociálních sítí – Facebook.
Webová analytika
Vysvětlení pojmů jako je Konverze, Imprese, CTR, Cookie a další. Vhodné použití Google Tag Manager.
Vytvoření a nastavení účtu v Google Analytics. Propojení s nástroji Google Ads a Google Search Console.
Vysvětlení prostředí a popis základních přehledů, které v Google Analytics nalezneme.
Nabyté znalosti
ICT: Digitální marketing pro školy: blok I. (8 hodin):
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat základy digitálního marketing pro potřeby školy. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné části digitálního marketingu na základní úrovni. Úspěšný absolvent zná základní pojmy digitálního marketingu, umí se orientovat v jednotlivých částech digitálního marketingu jako je SEO, PPC, E-mail marketing, sociální sítě a webová analytika na úrovni přehledu.
ICT: Digitální marketing pro školy: blok II. (8 hodin):
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat další informace z digitálního marketing pro potřeby školy – tentokrát se zaměřením na marketing ve vyhledávačích tedy SEO a PPC systémy. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat části digitálního marketingu (SEO a PPC) na detailnější úrovni. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti SEO a PPC, umí se orientovat v jednotlivých částech digitálního marketingu jako je SEO, PPC
ICT: Digitální marketing pro školy: blok III. (8 hodin):
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat další informace z digitálního marketing pro potřeby školy – tentokrát se zaměřením na e-mail marketing, sociální sítě a webová analytika. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat části digitálního marketingu (E-mail marketing, Sociální sítě a Webová analytika) na detailnější úrovni. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti E-mail marketing, Sociální sítě a Webová analytika, umí se orientovat v jednotlivých částech digitálního marketingu jako je E-mail marketing, Sociální sítě a Webová analytika.
Vstupní požadavky
Znalost ovládání PC.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Lektoři školení
Ing. Leopold Podmolík
VUT v Brně FIT - Management a informační technologie
Certifikáty: CCNA 1 a 2 ECDL Expert MCTS: Windows 7, Configuration PRINCE2 Foundation a Practitioner
ICT: Digitální učitel v on-line výuce (8 hodin)
Kurz je proto určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky získat znalosti ohledně online výuky a využívat případné zařízení jako je kamera pro výuku žáku. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti v problematice online výuky jako je e-learning, natáčení prezentací z obrazovky nebo natočení ucelenějšího výkladu před kamerou, které je dostupné pro školské zařízení. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti online výuky, umí se orientovat v různých oblastech jako je e-learning, video portály (např. YouTube nebo Vimeo) a atd.
Možnosti online publikace – video servery, školní cloudy.
Práce s video kanálem YouTube.
Způsob ukončení
Podmínkou pro získání osvědčení je přítomnost na kurzu.
Výstupní doklad
Osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Informatické myšlení pro mateřské školky (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, asistentům pedagoga MŠ a vedoucím pedagogickým pracovníkům.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky MŠ, asistenty pedagoga MŠ a vedoucí pedagogické pracovníky MŠ rozvinout informatické myšlení a naučit se pracovat v programu ScratchJr tak, aby byli schopni naučit díky této bezplatné aplikace programovat i děti od 5 let věku. Účastníci se naučí, jak naprogramovat vlastní interaktivní příběhy a hry. Naučí se, jak mohou v průběhu procesu řešit problémy, navrhovat projekty a tvořivě pracovat s počítačem. Cílem je posílení počítačové gramotnosti a schopnosti kritického myšlení při řešení problémů. Absolventi školení budou vybaveni i dalšími dovednostmi jako je programování, vyjadřování se prostřednictvím technologií a designem zaměřeným na uživatele.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Úvod:
Co je to informatické myšlení, příkazy, větvení cykly.
Obsluha programu pro rozvoj informatického myšlení
Zahájení a ukončení sekvence kroků v programu ScratchJr.
Prostředí programu ScratchJr, pozadí, figurky
Příkazy a jejich provedení v programu ScratchJr, pohyb figurek.
Příkazy pro změnu velikosti figurek, skrývání a zobrazování.
Práce se zvukem programu ScratchJr
Nastavení časovače a rychlosti pohybu v programu ScratchJr
Cykly – nastavení opakování v programu ScratchJr
Praci s více snímky.
Příklady komplexních algoritmů
Pohyb více postav ve scéně v programu ScratchJr
Komplexní úkoly a tvorba algoritmů v programu ScratchJr
Úprava a vytváření vlastních postav a scén
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Jak fotit a upravit fotky a video pomocí mobilu (4 hodiny)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Nejlepší fotoaparát na světě je ten, který máte vždy ve své kapse.
Mobil máme téměř stále u sebe a jeho využítí se nestále rozšiřuje. Proto je dobré naučit se používat svůj mobil pro pořízení kvalitích a kreativních fototografií a videí. Fotografie i videa můžeme dnes i upravit přímo na svém smartphonu .
Cílem kurzu je naučit se ovládat fotoaparát na mobilu – pořídit a upravit fotografie a videa tak, aby bylo možné jejich obsah využít pro výuku a to jak pro tvorbu vlastních výukových materiálů pedagogického pracovního do vlastí výuky, tak i podpořit kreativitu studentů k efektivnějšímu a smysluplnějšímu využívání moderních technologií.
Termíny školení
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Základní pojmy k obrázkům a videím (vektor x rastr, pixel, DPI, formáty JPG, RAW, HDR a atd)
Ovládání fotoaparátu na mobilu
Nastavení fotoaparátu
Přehled použitelných aplikací pro úpravu obrázků
Úprava obrázku a fotografií na mobilním zařízení
Zásady tvorby videií pomocí mobilu
Přehled použitelných aplikací pro úpravu videa
Úprava videí na mobilním zařízení
ICT: Jak fotit a upravit fotky a video pomocí mobilu (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Cílem kurzu je naučit se ovládat fotoaparát na mobilu – pořídit a upravit fotografie a videa tak, aby bylo možné jejich obsah využít pro výuku a to jak pro tvorbu vlastních výukových materiálů pedagogického pracovního do vlastí výuky, tak i podpořit kreativitu studentů k efektivnějšímu a smysluplnějšímu využívání moderních technologií.
Termíny školení
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Úvod do moderních technologií (jaké mám vlastně možnosti – telefony, tablety, dig. fotoaparáty, kamery)
Základní pojmy k obrázkům a videím (vektor x rastr, pixel, DPI, formáty JPG, RAW, HDR a atd)
Ovládání fotoaparátu na mobilu
Nastavení fotoaparátu
Pokročilé fotografické funkce fotoaparátu
Pokročilé techniky fotografování mobilem
Přehled použitelných aplikací pro úpravu obrázků
Úprava obrázku a fotografií na mobilním zařízení
Ukázka práce ve vybraných aplikací
Zásady tvorby videií pomocí mobilu
Přehled použitelných aplikací pro úpravu videí
Úprava videí na mobilním zařízení
Ukázka práce ve vybraných aplikací
Možností publikací mediálního obsahu na internetu (YouTube, Vimeo a podobně)
ICT: Kybernetická bezpečnost pro pedagogy (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je seznámit pedagogické pracovníky se základními pojmy, metodami a postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Program je zaměřen na získání základních znalostí a dovedností týkajících se bezpečného používání informačních technologií. Seznamuje uchazeče se základními principy bezpečného využívání ICT ve výuce i školství obecně, s používáním techniky a aplikací pro zajištění bezpečného připojení k počítačové síti, spolehlivého a bezpečného používání Internetu a odpovídající správou dat. Úspěšný absolvent bude dobře připraven na bezpečnou práci s informačními a komunikačními technologiemi, bude schopen spolehlivě dodržovat bezpečnostní pravidla a rozpoznat běžné bezpečnostní problémy, které se mohou při využívání těchto technologií vyskytnout a bude je umět předat i žákům a studentům.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Koncepce bezpečnosti
Škodlivé programy, ochrana
Bezpečnost počítačových sítí ve škole
Řízení přístupu k síti
Bezpečné využívání webových stránek
Bezpečná komunikace on-line
Bezpečná správa dat
Způsob ukončení
Podmínkou pro získání osvědčení je přítomnost na kurzu.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Kybernetická bezpečnost v práci učitele (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky, jak správně sestavit delší dokument dle správných typografických zásad, jak postavit požadavky na tvorbu tohoto typu dokumentu a zkontrolovat správné používání těchto zásad. Budou seznámeni s formální skladbou takového dokumentu, jak do něj vkládat doplňující sekce jako obsah, rejstříky, seznamy obrázků a tabulek a citace.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Koncepce bezpečnosti dat
Data a informace, nebezpečí ohrožení dat
Ochrana, uchovávání osobních dat
Počítačová kriminalita
Základní atributy bezpečnosti
Bezpečnost souborů
Zálohování souborů, komprimované archivy
Šifrování souborů pomocí hesla, zabezpečení maker
Metadata souboru
Elektronický podpis souboru
Škodlivý software
Typy malwaru, ochrana proti malwaru
Bezpečnostní software
Bezpečnost na internetu
Bezpečné používání prohlížeče, digitální certifikát
Bezpečná práce v e-mailovém klientu, bezpečnost na sociálních sítích
Testovací platforma ICDL (ECDL)
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Kybernetická bezpečnost v práci žáka (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je představit pedagogům témata informační bezpečnosti, která by měli zahrnout do vzdělávacích aktivit ve všech předmětech. Tím naplní požadavky aktualizovaného RVP v části Digitální technologie. Školení je zaměřeno na znalosti o kybernetické bezpečnosti z pohledu žáka a na prostředí, které žáci používají (sociální sítě, aplikace, hry).
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Bezpečnost v online světě
Důvěryhodné informace na internetu.
Hlídání soukromí při prohlížení stránek
Důležité kompetence pro bezpečné používání sociálních sítí
Nastavení účtu a soukromí v sociálních sítích
Co o sobě sdělujete v sociální síti, označování, tagování
Koncepce bezpečnosti dat
Počítačová kriminalita
Základní atributy bezpečnosti
Malware (Viry, červi a další nepříjemnosti), jak je poznat
Jak se hrozbám bránit
Bezpečnost souborů
Co je to komprimace, k čemu se používá
Co je to šifrování, k čemu se používá
Jak si chránit svoje soubory a data
Jaké skryté informace soubory nesou
Jak prokázat identitu: elektronický podpis.
Zásady pro bezpečnou práci s počítačem
Aplikace a hry pro děti s tématikou bezpečnosti
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Excel I. – základní úpravy (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Excel v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné funkce tabulkových procesorů. Úspěšný absolvent zná prostředí tabulkového procesoru, umí se orientovat v datech a upravovat je a rovněž připravit výukový materiál k tisku.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Prostředí aplikace, formátování a vyplňování
Formátování vzhledu buněk.
Práce se sloupci, řádky a listy.
Vyplňování a řady
Práce se schránkou
Základní výpočty
Vzorce se základními funkcemi.
Ruční tvorba vzorců.
Předtiskové úpravy a tisk
Nastavení vzhledu stránky.
Nástroje pro úpravu konců stránek.
Možnosti tisku.
Tvorba vzorců
Vzorce s absolutními odkazy.
Funkce pro zaokrouhlování.
Funkce pro zjišťování počtu.
Běžné postupy hledání chyb ve vzorcích, chybová hlášení
Grafy
Tvorba základních typů grafů a jejich běžné úpravy.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Excel II. – funkce a pokročilé formátování (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Excel v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné funkce tabulkových procesorů. Úspěšný absolvent umí pro svou práci využít graf.
Podmínky u agregačních funkcí (SumIF, SumIFS, CountIF, COuntIFS …)
Logické funkce
Funkce s podmínkou (Když, IFS, SWITCH)
Funkce nahrazující logické operátory (A, Nebo)
Textové funkce
Úprava textů
Nahrazování textů
Vyhledávání v textech
Převody na čísla
Funkce pro datum a čas pro výkazy
Práce s datumovými údaji
Práce s časovými údaji
Pracovní dny a posuny
Vyhledávací funkce
Pojmenované oblasti
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Excel III. – vizualizace dat. (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Excel v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné funkce tabulkových procesorů. Úspěšný absolvent umí pro svou práci provést editaci dat, využít vybrané vzorce a funkce tabulkového procesoru v rámci své práce a rozpoznat chyby v těchto vzorcích.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Vlastní formáty čísel
Masky čísel, textů, datumů
Masky barev
Podmíněné formátování
Formátování dle pravidel
Správce pravidel – formátování dle vzorců
Ověřování a sledování
Komentáře a jejich správa.
Ověřovací pravidla – celá čísla, desetinná čísla, seznamy, datum a čas, zprávy a chybová hlášení pro ověřovací pravidla.
Sledování závislostí buněk ve výpočtech, zjištění buňky s chybějícími závislostmi.
Základní grafy
Grafy – pokročilejší úpravy
Kombinovaný graf sloupcový a spojnicový.
Přidání vedlejší osy hodnot do grafu.
Přidat a odstranit datové řady v grafu.
Úprava měřítka, minima, maxima a jednotky na ose hodnot.
Speciální typy grafů
Bublinové
Stromová mapa
Krabicový atd.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Excel IV. – zpracování a analýza dat (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Excel v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat pokročilé funkce tabulkových procesorů. Úspěšný absolvent zná prostředí tabulkového procesoru, umí využít vybrané vzorce a funkce k zefektivnění své práce, umí provádět analýzu dat a tyto své znalosti a dovednosti dokáže prezentovat svým žákům a studentům.
Ověřovací pravidla – celá čísla, desetinná čísla, seznamy, datum a čas, zprávy a chybová hlášení pro ověřovací pravidla.
Sledování závislostí buněk ve výpočtech, zjištění buňky s chybějícími závislostmi.
Tisky rozsáhlých tabulek
Tisky názvů.
Oblasti tisku.
Práce s měřítky.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Excel V. – základní úpravy, funkce a pokročilé formátování (16 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Excel v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné funkce tabulkových procesorů. Úspěšný absolvent zná prostředí tabulkového procesoru, umí se orientovat v datech a upravovat je a rovněž připravit výukový materiál k tisku.
Podmínky u agregačních funkcí (SumIF, SumIFS, CountIF, COuntIFS …)
Logické funkce
Funkce s podmínkou (Když, IFS, SWITCH)
Funkce nahrazující logické operátory (A, Nebo)
Textové funkce
Úprava textů
Nahrazování textů
Vyhledávání v textech
Převody na čísla
Funkce pro datum a čas pro výkazy
Práce s datumovými údaji
Práce s časovými údaji
Pracovní dny a posuny
Vyhledávací funkce
Pojmenované oblasti
ICT: MS PowerPoint I. – běžné úpravy (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat běžné možnosti MS PowerPoint v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Program je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkajících se schopnosti vytvořit, upravit, uložit a vytisknout prezentaci s efektivním využitím nástrojů a možností programu včetně vkládání a úpravy textů, obrázků, objektů, diagramů, grafů, animací a zvuků.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Prostředí aplikace a příprava prezentace.
Text, obrázek, tabulky, obrazce.
SmartArt, graf, video.
Pokročilejší úpravy vložených objektů.
Pokročilá práce s obrazci.
Použití vodítek.
Snímek obrazovky.
Přechody snímků
Animace pro objekty.
Úvodní
Zvýrazňující
Závěrečné
Možnosti nastavení prezentace.
Předloha snímků.
Záhlaví a zápatí.
Možnosti výstupu.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS PowerPoint II. – pokročilé úpravy (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat běžné možnosti MS PowerPoint v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Program je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkajících se schopnosti vytvořit, upravit, uložit a vytisknout prezentaci s efektivním využitím nástrojů a možností programu včetně vkládání a úpravy textů, obrázků, objektů, diagramů, grafů, animací a zvuků.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Pokročilé animace objektů, praktické příklady
Cesty pohybů.
Úpravy nastavení použitých animovaných efektů.
Hypertextové odkazy
Odkazy na webové URL.
Odkazy na místa v prezentaci.
Odkazy na jiné
Fotoalbum
Tvorba fotoalba pomocí aplikace MS PowerPoint.
Video
Vložení videoklipu z různých zdrojů do obsahu snímku.
Vložení videoklipu s nahráním obrazovky.
Nástroje pro úpravu vlastností vloženého videa.
Příprava prezentace
Úprava předlohy snímků.
Úprava motivu v předloze snímků.
Tvorba vlastního motivu a předlohy.
Běh prezentace
Použití tlačítek akcí.
Upřesňující možnosti nastavení vlastností prezentace.
Rukopisy
Vytvoření rukopisné poznámky na snímku.
Úprava nebo odstranění rukopisné poznámky.
Možnostivýstupních formátů prezentace
Varianty uložení do formátu PDF.
Formát prezentace pro předvádění na obrazovce.
Používání a tvorba šablony.
Ukládání grafických objektů a snímků v grafických formátech.
Ukládání prezentace ve video formátu.
Vstupní požadavky
Požadavkem je schopnost běžné práce v aplikaci PowerPoint a běžná obsluha prostředí aplikace.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS PowerPoint III. (16 hodin)
Kurz je proto určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat běžné možnosti MS PowerPoint v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Program je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkajících se schopnosti vytvořit, upravit, uložit a vytisknout prezentaci s efektivním využitím nástrojů a možností programu včetně vkládání a úpravy textů, obrázků, objektů, diagramů, grafů, animací a zvuků. Oba bloky jsou na sebe navázány a jejich absolvování umožní pedagogům maximalizovat efektivitu využívání aplikace MS PowerPoint v jejich praxi.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I: PowerPoint v práci učitele – běžné úpravy
Prostředí aplikace a příprava prezentace.
Text, obrázek, tabulky, obrazce.
SmartArt, graf, video.
Pokročilejší úpravy vložených objektů.
Pokročilá práce s obrazci.
Použití vodítek.
Snímek obrazovky.
Přechody snímků
Animace pro objekty.
Úvodní
Zvýrazňující
Závěrečné
Další úpravy prezentace:
Možnosti nastavení prezentace.
Předloha snímků.
Záhlaví a zápatí.
Možnosti výstupu.
Blok II: PowerPoint v práci učitele – pokročilé úpravy
Pokročilé animace objektů, praktické příklady
Cesty pohybů.
Úpravy nastavení použitých animovaných efektů.
Hypertextové odkazy
Odkazy na webové URL.
Odkazy na místa v prezentaci.
Odkazy na jiné
Fotoalbum
Tvorba fotoalba pomocí aplikace MS PowerPoint.
Video
Vložení videoklipu z různých zdrojů do obsahu snímku.
Vložení videoklipu s nahráním obrazovky.
Nástroje pro úpravu vlastností vloženého videa.
Příprava prezentace
Úprava předlohy snímků.
Úprava motivu v předloze snímků.
Tvorba vlastního motivu a předlohy.
Běh prezentace
Použití tlačítek akcí.
Upřesňující možnosti nastavení vlastností prezentace.
Rukopisy
Vytvoření rukopisné poznámky na snímku.
Úprava nebo odstranění rukopisné poznámky.
Možnostivýstupních formátů prezentace
Varianty uložení do formátu PDF.
Formát prezentace pro předvádění na obrazovce.
Používání a tvorba šablony.
Ukládání grafických objektů a snímků v grafických formátech.
Ukládání prezentace ve video formátu.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Word I. – tvorba dokumentu (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Word v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné možnosti textových editorů. Úspěšný absolvent zná prostředí textového editoru, provádět základní úpravy textu a rovněž umí připravit výukový materiál k tisku.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
1. Prostředí aplikace
Možnosti nastavení prostředí.
Postupy pro orientaci, pohyb a vyhledávání v dokumentu.
Postupy pro výběr částí textu.
2. Editace textu
Vkládání a formátování písma.
Běžné typografické zásady.
Nástroje na formátování odstavce.
Vytváření seznamů pomocí odrážek a číslování.
Nástroje na řízení toku textu na zlomech stránek.
3. Vkládání objektů
Způsoby zařazení obrázku do textu a jeho následné úpravy.
Tvorba tabulky její formátování a úpravy.
Vložení textového pole nebo obrazce a jejich úprava.
Vložení snímku obrazovky, okna a části obrazovky.
Vložení automatického pole s datem nebo s vlastností dokumentu.
4. Předtisková příprava a výstupy
Kontrola pravopisu její nastavení, Tezaurus.
Nastavení vzhledu stránky a tisk.
Další podporované formáty výstupu.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Word II. – úpravy rozsáhlého dokumentu (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Word v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na rozšíření praktických znalostí a dovedností týkajících se schopnosti využívat možnosti textových editorů. Úspěšný absolvent zná prostředí textového editoru, umí provádět běžné úpravy i dlouhého textu a rovněž umí připravit rozsáhlý výukový materiál k tisku.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
1. Práce se styly
Používání, aktualizace a přizpůsobování stylů.
Vytvoření nového znakového nebo odstavcového stylu a jeho úprava.
2. Reference
Tvorba a úprava obsahu dokumentu.
Poznámky pod čarou, vysvětlivky, rejstříky, citace a bibliografie.
Titulky obrázků nebo tabulek a jejich seznamy.
3. Další vložené objekty
Hypertextové odkazy.
Tvorba a úprava grafů.
Vkládání speciálních znaků, matematických rovnic.
Pokročilá práce s rozsáhlou tabulkou.
4. Sloupce
Rozvržení textu do několika sloupců, konce sloupců.
Úpravy nastavení sloupců.
5. Oddíly
Vytváření oddílů a orientace mezi nimi.
Různá nastavení vzhledu stránky nebo zápatí pro oddíly.
6. Zvýšení produktivity
Vkládání automatických polí do obsahu nebo záhlaví a zápatí.
Použití a tvorba šablon.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Word III. – pokročilé možnosti aplikace (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Word v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat pokročilé možnosti textových editorů. Úspěšný absolvent umí využít pokročilé možnosti aplikace k zefektivnění práce.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
1. Hromadná korespondence
Vytvoření a tisk dokumentu hromadné korespondence.
Pravidla slučovacích polí hromadné korespondence.
2. Revize dokumentu
Tvorba, úprava a zobrazování komentářů.
Použití sledování změn při spolupráci na revizích.
Porovnávání a slučování dokumentů.
Možnosti omezení úprav.
Podrobné možnosti hledání a nahrazování textu.
3. Nastavení aplikace
Zobrazení a editace vlastností (metadat) dokumentu.
Úpravy nastavení možností aplikace Word.
Šifrování dokumentu proti otevření nebo úpravám.
4. Automatizace práce
Používání automatického textu.
Tvorba formulářů s ovládacími prvky.
5. Makra
Záznam makra a jeho spuštění.
Tvorba tlačítka pro spuštění makra.
Vstupní požadavky
Požadavkem je schopnost běžné práce v MS Word a obsluha prostředí aplikace.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: MS Word IV. – tvorba a úpravy dokumentů (16 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat MS Word v jejich práci a přípravě výukových materiálů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se schopnosti využívat běžné možnosti textových editorů. Úspěšný absolvent zná prostředí textového editoru, umí provádět běžné úpravy textu a rovněž umí připravit i rozsáhlý výukový materiál k tisku.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I: tvorba dokumentu (8 hodin)
1. Prostředí aplikace
Možnosti nastavení prostředí.
Postupy pro orientaci, pohyb a vyhledávání v dokumentu.
Postupy pro výběr částí textu.
2. Editace textu
Vkládání a formátování písma.
Běžné typografické zásady.
Nástroje na formátování odstavce.
Vytváření seznamů pomocí odrážek a číslování.
Nástroje na řízení toku textu na zlomech stránek.
3. Vkládání objektů
Způsoby zařazení obrázku do textu a jeho následné úpravy.
Tvorba tabulky její formátování a úpravy.
Vložení textového pole nebo obrazce a jejich úprava.
Vložení snímku obrazovky, okna a části obrazovky.
Vložení automatického pole s datem nebo s vlastností dokumentu.
4. Předtisková příprava a výstupy
Kontrola pravopisu její nastavení, Tezaurus.
Nastavení vzhledu stránky a tisk.
Další podporované formáty výstupu.
Blok II: úpravy rozsáhlého dokumentu (8 hodin)
1. Práce se styly
Používání, aktualizace a přizpůsobování stylů.
Vytvoření nového znakového nebo odstavcového stylu a jeho úprava.
2. Reference
Tvorba a úprava obsahu dokumentu.
Poznámky pod čarou, vysvětlivky, rejstříky, citace a bibliografie.
Titulky obrázků nebo tabulek a jejich seznamy.
3. Další vložené objekty
Hypertextové odkazy.
Tvorba a úprava grafů.
Vkládání speciálních znaků, matematických rovnic.
Pokročilá práce s rozsáhlou tabulkou.
4. Sloupce
Rozvržení textu do několika sloupců, konce sloupců.
Úpravy nastavení sloupců.
5. Oddíly
Vytváření oddílů a orientace mezi nimi.
Různá nastavení vzhledu stránky nebo zápatí pro oddíly.
6. Zvýšení produktivity
Vkládání automatických polí do obsahu nebo záhlaví a zápatí.
Použití a tvorba šablon.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Office 365 pro školy (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky pracovat v prostředí Office 365 a využívat možnosti jeho aplikací a služeb pro zefektivnění výuky. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností při práci s on-line cloudovým prostředím a nástroji sloužícími ke komunikaci, spolupráci a sdílení v rámci třídy a školy, ve využívání komunikačních kanálů sloužících k organizaci týmu podle konkrétních témat nebo projektových skupin, vytváření aktivit zaměřených na spolupráci ve třídě, na komunikaci se zaměstnanci školy a správu pracovních postupů ve třídě. Úspěšný absolvent umí ve své pedagogické činnosti pracovat v prostředí Office 365 a využívat jeho možnosti nejen ke zlepšení výuky, ale také komunikace s žáky, studenty a dalšími členy pedagogického sboru. Kurz je rozšířen o část určenou pro praktické příklady práce s Office 365 ve škole.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Úvod do Office 365
Přihlášení do portálu
Popis prostředí portálu
Běžná uživatelská nastavení
Umístění a možnosti instalace desktopových verzí
Onedrive – cloudové úložiště
Práce s dokumenty a složkami
Sdílení 1
Webové verze Office (Word, Excel, PowerPoint)
Porovnání s desktopovou verzí
společná práce na dokumentech
Kontakty, Kalendáře, Úkoly a jejich sdílení (Outlook)
Vytváření skupin a kontaktů
Události a organizace schůzek
Úkoly a delegování
Seznámení s ostatními cloudovými aplikacemi Office 365
Praktické příklady pro využití v pedagogické praxi
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Online výuka s využitím sdílených tabulí: Google Jamboard a Meet (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pedagogických pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat naplno možnosti sdílených internetových tabulí, zejména pak Google Jamboard v jejich práci a přípravě na online i prezenční výuku. Program je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkajících se schopnosti vytvořit, upravit, uložit a vytisknout výukové materiály s efektivním využitím nástrojů a možností programu včetně vkládání a úpravy textů, obrázků, objektů, diagramů, grafů, animací atd.
Google Jamboard – prostředí aplikace, ovládací prvky, kreslení.
Vkládání objektů a jejich úprava – příprava na online hodinu.
Panel náhledů, přesouvání a duplikování stran Jamboardu.
Sdílení tabule – nastavení práv. Rozdíly mezi verzí na tabletu a desktopu. Možnosti výstupu, kopie tabulí.
Integrace tabule do Google Meet – skupinová práce, dělení do skupin.
Integrace tabule do Google Classroom.
Praktické tipy pro přípravu tabulí: úvodní obrazovka, animované pozadí, Autodraw kreslení, vrstvení atd.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Programování pro pedagogy ve Scratch I. pro 2. stupeň ZŠ (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům 2. stupně ZŠ, nižšího stupně víceletých gymnázií, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky ZŠ, asistenty pedagoga ZŠ a vedoucí pedagogické pracovníky ZŠ rozvinout informatické myšlení a naučit se pracovat v programu využívajícím vizuální blokové programování. Tyto programy jsou vhodné pro děti díky vizualizaci prováděných algoritmů a vytváření úloh různé obtížnosti dle věku a schopností žáků.
Účastníci se naučí v bezplatném programu SCRATCH, jak naprogramovat vlastní interaktivní příběhy a hry. Naučí se, jak mohou v průběhu procesu řešit problémy, navrhovat projekty a tvořivě pracovat s počítačem. Cílem je posílení počítačové gramotnosti a schopnosti kritického myšlení při řešení problémů. Absolventi školení budou vybaveni i dalšími dovednostmi jako je programování, vyjadřování se prostřednictvím technologií a designem zaměřeným na uživatele.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Úvod
Co je to informatické myšlení, základní pojmy
Příkazy, podmínky, cykly, objektový model
Obsluha programu Scratch pro rozvoj informatického myšlení
Prostředí programu Scratch
Postavy a objekty, pozadí (scéna). Úprava a kresba postav a pozadí.
Zahájení a ukončení sekvence kroků v programu.
Blokové příkazy pro pohyb postav a objektů. Kresba tužkou na pozadí.
Blokové příkazy pro vzhled, skrývání a zobrazování, kostýmy a využití pro animaci
Blokové příkazy pro práci se zvukem, nahrávání, hlasitost
Blokové příkazy pro ovládání – podmínky a cykly
Objektové blokové příkazy – události.
Komplexní příběhy a hry (algoritmy) využívající probrané blokové příkazy a cvičení
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Programování pro pedagogy ve Scratch II. pro 2. stupeň ZŠ (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům 2. stupně ZŠ, nižšího stupně víceletých gymnázií, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky ZŠ, asistenty pedagoga ZŠ a vedoucí pedagogické pracovníky ZŠ rozvinout informatické myšlení a naučit se pracovat v programu využívajícím vizuální blokové programování. Tyto programy jsou vhodné pro děti díky vizualizaci prováděných algoritmů a vytváření úloh různé obtížnosti dle věku a schopností žáků.
Účastníci se naučí v bezplatném programu SCRATCH, jak naprogramovat vlastní interaktivní příběhy a hry. Naučí se, jak mohou v průběhu procesu řešit problémy, navrhovat projekty a tvořivě pracovat s počítačem. Cílem je posílení počítačové gramotnosti a schopnosti kritického myšlení při řešení problémů. Absolventi školení budou vybaveni i dalšími dovednostmi jako je programování, vyjadřování se prostřednictvím technologií a designem zaměřeným na uživatele.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Obsluha a tvorba algoritmů v programu Scratch pro rozvoj informatického myšlení
Zopakování blokových příkazů z prvního bloku formou komplexního algoritmu (příběh, hra)
Blokové příkazy pro vnímání
Pohyb více postav ve scéně a jejich interakce
Přechod mezi scénami
Práce s proměnnými a jejich využití a algoritmech
Práce s matematickými operátory a jejich využití a algoritmech
Tvorba vlastních bloků
Komplexní úkoly a tvorba algoritmů, praktické úkoly a cvičení
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Programování pro pedagogy ve Scratch pro 1. stupeň ZŠ (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, 1. stupně ZŠ, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky rozvinout informatické myšlení a naučit se pracovat v programu ScratchJr tak, aby byli schopni naučit díky této bezplatné aplikace programovat i děti od 6 let věku. Účastníci se naučí, jak naprogramovat vlastní interaktivní příběhy a hry. Naučí se, jak mohou v průběhu procesu řešit problémy, navrhovat projekty a tvořivě pracovat s počítačem. Cílem je posílení počítačové gramotnosti a schopnosti kritického myšlení při řešení problémů. Absolventi školení budou vybaveni i dalšími dovednostmi jako je programování, vyjadřování se prostřednictvím technologií a designem zaměřeným na uživatele.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Co je to informatické myšlení, příkazy, větvení cykly
Obsluha programu ScratchJr pro rozvoj informatického myšlení
Zahájení a ukončení sekvence kroků v programu.
Tvorba scén a objektů ve vestavěném grafickém editoru, používání knihovny
Příkazy pro pohyb a jejich nácvik a použití v algoritmu.
Příkazy pro změnu velikosti figurek, skrývání a zobrazování.
Práce se zvukem programu
Nastavení časovače a rychlosti pohybu
Cykly – nastavení opakování v programu
Příklady a nácvik komplexních algoritmů
Základy práce s objekty – interakce, dotyk, posílání zpráv
Praci s více snímky.
Pohyb více postav ve scéně v programu ScratchJr
Komplexní úkoly a tvorba algoritmů v programu ScratchJr. Tvorba algoritmů
ICT: Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček (8 hodin) pro MŠ a 1. stupeň ZŠ
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, 1. stupně ZŠ, asistentům pedagoga, pedagogickým pracovníkům školních družin a vedoucím pedagogickým pracovníkům
Vzdělávacím cílem celé akce je rozvoj profesních kompetencí učitelů MŠ (popř. 1. stupně ZŠ) v oblasti digitální gramotnosti a robotiky prostřednictvím praktického seznámení se s ovládáním a programováním digitálních interaktivních pomůcek a robotických hraček Bee-Bot, Code-a-pillar. Cílem je ovládnutí práce s efektivními edukativními pomůckami. Ukázat jim, jak využít zmíněné programovatelné robotické hračky v polytechnické výchově dětí, k rozvoji kognitivních a motorických dovedností, které jsou základem pro technické vnímání a tvoření. Kurz je využívá moderní a aktivní formy výuky, vedoucí k posílení polytechnické gramotnosti a zlepšení motivace k dalšímu vzdělávání v technické oblasti, rozvíjející logické myšlení a kreativitu. Praktické úlohy procvičované v průběhu kurzu se mohou stát pro účastníky základem a inspirací pro tvorbu vlastních výukových a výchovných úloh, materiálů a pracovních listů.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Digitální technologie v životě dětí předškolního věku, vymezení pojmů cíle vzdělávání, výhody a nevýhody, rizika, využití digitálních technologií v MŠ jako je interaktivní table, počítač, tablet, digitální fotoaparát, digitální mikroskop, robotické hračky atd. Výukové metody a formy s využitím digitálních technologií.
Aplikace a výukové programy k rozvoji digitálních kompetencí u dětí. Digitální a robotické hračky pro děti předškolního věku: Bee-bot, Code-a-Pillar, Dash & Dot, Ozobot, stavebnice Lego.
Praktické seznámení s digitální interaktivní pomůckou Bee-Bot, možnosti využití Bee-Bot v polytechnické výchově dětí, ukázky programových úloh, práce s pomůckou v malých skupinách, programování pohybu, nástin didaktických postupů.
Praktické seznámení s robotickou hračkou Code-a-pillar, možnosti využití Code-a-pillar, v polytechnické výchově dětí, ukázky programových úloh, procvičování programování Code-a-pillar.
Bezpečnost digitální techniky, údržba digitálních technologií, rizika a prevence problémů.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Tvorba mobilní aplikace blok I. a II. (2 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky získat znalosti ohledně Vývoje mobilních aplikací a to jak z hlediska jednoduché aplikace až po vytvoření mírně složitější mobilní aplikace o různých pro výuku žáku. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se vývoje mobilních aplikací, kde v podstatě nejsou školy nijak omezeny. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti vývoje mobilních aplikací, umí se orientovat v různých oblastech jako jsou programovací jazyk pro vývoj mobilních aplikací, principy mobilního vývoje a vývojové prostředí.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I. (8 hodin)
Seznámení s principem vývoje mobilních aplikací
Zprovoznění vývojového prostředí pro vývoj mobilní aplikace
Základy programovacího jazyka pro vývoj mobilních aplikací
Vytvoření jednoduché mobilní aplikace
Blok II. (8 hodin)
Seznámení s moderním přístupem při vývoji mobilních aplikací
Návrh a architektura mobilní aplikace
Tvorba mobilní aplikace s různými prvky
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Lektoři školení
Ing. Leopold Podmolík
VUT v Brně FIT - Management a informační technologie
Certifikáty: CCNA 1 a 2 ECDL Expert MCTS: Windows 7, Configuration PRINCE2 Foundation a Practitioner
ICT: Tvorba webových aplikací blok I. a II. (2 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky získat znalosti ohledně Vývoje webových aplikací a to jak z hlediska front-end tak i back-end aplikací pro výuku žáku. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se vývoje webových aplikací, kde v podstatě nejsou školy nijak omezeny. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti vývoje webových aplikací, umí se orientovat v různých oblastech jako je front-end/back-end vývoj a webové frameworky.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I. (8 hodin)
Front-end
Seznámení s aktuálními technologiemi pro fron-end vývoj webových aplikací
Základní práce v programovacím jazyku pro front-end
Základní práce ve webových front-end frameworku
Praktická ukázka front-end vývoje
Publikace jednoduché webové aplikace
Blok II. (8 hodin)
Back-end
Seznámení se aktuálními technologiemi pro back-end vývoj webových aplikací
Základní práce v programovacím jazyku pro back-end
Základní práce ve webových front-end framework
Praktická ukázka back-end vývoje
Publikace jednoduché webové aplikace – back-endu
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Lektoři školení
Ing. Leopold Podmolík
VUT v Brně FIT - Management a informační technologie
Certifikáty: CCNA 1 a 2 ECDL Expert MCTS: Windows 7, Configuration PRINCE2 Foundation a Practitioner
ICT: Tvorba webových stránek ve škole (2 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je vybavit posluchače (pedagogické pracovníky) takovými znalostmi a dovednostmi, které jim umožní vytvářet přístupné a esteticky hodnotné weby a motivují je k šíření výsledků své pedagogické práce a dalších hodnotných materiálů prostřednictvím sítě Internet. Cílem je, aby absolventi (pedagogičtí pracovníci) mohli v rámci své pedagogické praxe zpřístupnit vyučovací a další materiály širokému okruhu zájemců. Absolvent tohoto modulu by měl být schopen pomocí vhodného nástroje vytvářet internetové prezentace v souladu s webovými standardy a estetickými doporučeními.
Absolvent vzdělávací akce zná: Základní pojmy, princip fungování klient – server. Charakteristiku jazyka XHTML. Zásady tvorby stránek.
Absolvent umí: Vytvořit webovou stránku včetně úprav textu. Vložit a upravit na webové stránce obrázky a tabulky. Aplikovat a využívat kaskádové styly. Pracovat s grafikou na webové stránce. Vkládat na webovou stránku odkazy. Vytvořit formulář a upravit jej. Pracovat se šablonami www stránek a provést jejich úpravu pro vlastní potřebu.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Blok I. – 8 hodin
Úvod do webových technologií
Proč je důležitý prohlížeč pro webové stránky
Přehled Editorů – jednoduchých i komplexních
Novinky v HTML5 + ukázky jednotlivých novinek
Novinky v CSS3 + ukázka jednotlivých novinek
CSS frameworky – přehled, jejich možnosti uplatnění v praxi (např. Boostrap)
JavaScript – rozdíl mezi „vanila“ JS a knihovnami/frameworky
JS frameworky – přehled
Blok II.- 8 hodin
Visual Studio Code – popis prostředí, tipy na jednoduší práce např. klávesové zkratky, možnosti rozšíření a přizpůsobení
Praktické vytváření webové stránky v několika krocích:
Vytvoření základní strukturu HTML dokumentu
Nastavení hlavičky HTML dokumentu a přidání externích souborů
Nastavení obsahu a patičky HTML dokumentu
Přidání responzivních prvků
Přidání fontů a jejich aplikace (Google Fonts + FontAwesome)
Finalizace webové stránky (HTML + CSS + krátký JS)
Uveřejnění výsledků na internet (publikace)
Registrace hostingu zdarma – pro výukové účely
Ukázka jak dosáhnout podobného výsledky za pomocí CSS frameworku Boostrap
Způsob ukončení
Podmínkou pro získání osvědčení je přítomnost na kurzu.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Lektoři školení
Ing. Leopold Podmolík
VUT v Brně FIT - Management a informační technologie
Certifikáty: CCNA 1 a 2 ECDL Expert MCTS: Windows 7, Configuration PRINCE2 Foundation a Practitioner
ICT: Tvorba webu pomocí CMS WordPress (3 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, gymnázií a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky vytvořit web pomocí CMS WordPress na lokálním počítači s tím, že chápou význam potřebných pojmů. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností pro zprovoznění lokálního webu ve WordPressu.
Pro úspěšné zvládnutí tohoto výukového kurzu je třeba, aby účastník znal běžně užívané počítačové pojmy, a aby byl schopen bez potíží provádět běžné práce na PC, jako správa souborů a složek, používání webového prohlížeče a využívání běžných webových služeb.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Kurz je sestaven z na sebe navazujích bloků, které jsou potřeba absolvovat postupně v níže uvedeném pořadí.
Blok I. Tvorba webu pomocí CMS WordPress (8 hodin)
Tvorba webu – pojmy
Internet – základní pojmy
Programovací jazyky a nástroje tvorby
Webhosting, registrace domény
AMP – internetový server pro CMS WordPress
Standardizace – w3s, validátor, SEO
Instalace CMS WordPress na lokálním PC
Instalace platformy XAMPP
Ovládání platformy XAMPP
Instalace CMS WordPress
Základy administrace CMS WordPress
Prostředí administrace
Přizpůsobení vzhledu
Tvorba stránek a příspěvků
Tvorba menu webu
Úspěšný absolvent umí nainstalovat a ovládat platformu XAMPP, do ní nainstalovat CMS WordPress a v něm provádět základní administrační kroky.
Blok II. Tvorba webu pomocí CMS WordPress (8 hodin)
Instalace CMS WordPress na freehosting
Registrace na freehosting s doménou 3. řádu
Instalace CMS WordPress
Administrace CMS WordPress
Natavení webu
Přizpůsobení vzhledu
Uživatelské role
Doporučené základní pluginy
Tvorba obsahu webu
Tvorba stránek, příspěvků, menu, kategorií, štítků
Úspěšný absolvent se umí zaregistrovat na freehostig, nainstalovat sem CMS WordPress a v něm vytvořit jednoduchý funkční web.
Blok III. Tvorba webu pomocí CMS WordPress (8 hodin)
Administrace CMS WordPress
Natavení webu
Přizpůsobení vzhledu
Uživatelské profily a role
Pluginy
Obsluha obrázků
Optimalizace SEO
Obrana proti spamování
Zrychlení funkce webu
Přizpůsobení vzhledu pomocí CSS
CSS – základní pojmy
Ukázka práce s CSS v editoru kódu
Použití CSS v CMS WordPress
Úspěšný absolvent umí zaregistrovat na administrovat CMS WordPress pomocí jeho nabídek a také pomocí vlastních CSS kódů.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Tvorba WordPress pluginu (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky získat znalosti ohledně Vývoje WordPress pluginu a to jak z hlediska jednoduchých úprav až po vytvoření komplexního WordPress pluginu pro výuku žáku. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností týkající se vývoje WordPress pluginu, kde v podstatě nejsou školy nijak omezeny. Úspěšný absolvent zná základní pojmy z oblasti vývoje WordPress pluginu, umí se orientovat v různých oblastech jako je struktura WordPress, HTML, CSS a PHP případně i JS.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Seznámení s principem WordPress pluginu
Vytvoření základního WordPress pluginu
Vytvoření komplexního WordPress pluginu
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Lektoři školení
Ing. Leopold Podmolík
VUT v Brně FIT - Management a informační technologie
Certifikáty: CCNA 1 a 2 ECDL Expert MCTS: Windows 7, Configuration PRINCE2 Foundation a Practitioner
ICT: Úprava a správa fotografií – bezplatné a on-line aplikace (3 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky využívat grafické nástroje v jejich práci a při přípravě výukových materiálů, tzn. orientovat se v základních pojmech grafiky, využívat snadno dostupné aplikace pro správu a úpravu fotografií. Obsah je zaměřen na získání praktických znalostí a dovedností v práci s aplikací Fotky, s freewarovými aplikacemi a online nástroji na správu a úpravu fotografií.
Kurzy je možné absolvovat jako tři navazující osmihodinové bloky nebo kterýkoliv vybraný modul samostatně. Možnost je rovněž absolvovat blok I. a blok II. jako kurz akreditovaný v rozsahu 16 hodin.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Součástí všech bloků jsou rovněž praktické příklady.
Blok I (8 hodin)
Grafika – základní pojmy
Zálohování fotografií
Principy spolehlivého zálohování
Zálohování na bezplatná webová úložiště
Aplikace Fotky
Úpravy expozice fotografie
Ořez a srovnání fotografie
Freewarové aplikace
Správa fotografií
Úpravy expozice
Retuše
Online nástroje na správu a úpravu fotografií
Sdílení fotoalb
Online úprava fotografií
Úspěšný absolvent umí u fotografií upravit expoziční nedostatky, ořezávat a narovnávat snímky, provádět základní retuše, vytvářet a sdílet webová alba a provádět úpravy obrázků v online nástrojích a tyto své znalosti dokáže využít při přípravě výukových materiálů a umí je prezentovat svým žákům a studentům.
Blok II (8 hodin)
Freewarové grafické editory
Úpravy expozice fotografie (křivky, histogram)
Retušovací úpravy
Hromadné úpravy
Mobilní aplikace na úpravu fotografií
Online nástroje na úpravu fotografií
Online úprava expozice fotografií
Online retušovací úpravy
Video prezentace fotoalb
Použití desktopových aplikací
Pomocí online nástrojů
Úspěšný absolvent umí pracovat s větším počtem fotografií, umí u nich provádět expoziční úpravy, ořezávat a narovnávat snímky, provádět retuše a vytvářet z fotografií video prezentace a tyto své znalosti dokáže využít při přípravě výukových materiálů a umí je rovněž prezentovat svým žákům a studentům.
Blok III (8 hodin)
Grafika rastrová a vektorová
Pojmy
Aplikace
Práce s vrstvami zdarma
Úpravy expozice fotografie s využitím vrstev
Retušovací úpravy s využitím vrstev
Online grafické nástroje zdarma s podporou vrstev
Online grafické práce s vrstvami
Vektorové nástroje zdarma
Ukázka práce ve vektorovém nástroji
Video prezentace fotoalb
Použití desktopových aplikací
Pomocí online nástrojů
Úspěšný absolvent umí využívat práci ve vrstvách pro úpravy, retuše nebo tvorbu grafických souborů, seznámí se také s principy a ukázkou práce ve vektorovém grafickém editoru a tyto své znalosti dokáže využít při přípravě výukových materiálů a umí je rovněž prezentovat svým žákům a studentům.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Výuka robotiky s LEGO Education (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je rozvoj profesních kompetencí učitelů v oblasti digitální gramotnosti a edukační robotiky prostřednictvím praktického seznámení se s ovládáním a programováním robotické stavebnice LEGO. Cílem je ovládnutí práce s efektivními edukativními pomůckami a rozvoj algoritmického myšlení s využitím grafického prostředí WeDo. Ukázat jim, jak využít zmíněné programovatelné robotické stavebnice v polytechnické výchově dětí, k rozvoji kognitivních a motorických dovedností, které jsou základem pro technické vnímání a tvoření. Kurz je využívá moderní a aktivní formy výuky, vedoucí k posílení polytechnické gramotnosti a zlepšení motivace k dalšímu vzdělávání v technické oblasti, rozvíjející logické myšlení a kreativitu. Praktické úlohy procvičované v průběhu kurzu se mohou stát pro účastníky základem a inspirací pro tvorbu vlastních výukových a výchovných úloh, materiálů a pracovních listů.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Digitální technologie v životě dětí na 1.stupni ZŠ, digitální interaktivní pomůcky, programovatelné robotické hračky a stavebnice. Výukové metody a formy, fáze výuky.
Robotické stavebnice LEGO, možnosti využití polytechnické výchově dětí, učební balíček biologie, fyzika, přírodověda, nauka o vesmíru a technika.
Rozvoj algoritmického myšlení s využitím grafického prostředí LEGO WeDo, blokové programování, popis prostředí a programových bloků.
Rozšíření LEGO robotických sad, USB Smart Huby, LEGO BOOST, Mindstorms EV3.
Praktická cvičení:
práce s robotickou stavebnici LEGO WeDo v malých skupinách, nástin didaktických postupů, praktická doporučení,
stavba jednoduchého robotického modelu,
blokovému programování v programovacím prostředí LEGO Education WeDo.
prezentace a porovnání řešení.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Výuka robotiky s LEGO MINDSTORMS (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ, SOU, gymnázií, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem je rozvoj profesních kompetencí učitelů v oblasti digitální gramotnosti a edukační robotiky prostřednictvím praktického seznámení se s ovládáním a programováním robotické stavebnice LEGO. Cílem je ovládnutí práce s efektivními edukativními pomůckami a rozvoj algoritmického myšlení s využitím grafického prostředí WeDo. Ukázat jim, jak využít zmíněné programovatelné robotické stavebnice v polytechnické výchově dětí, k rozvoji kognitivních a motorických dovedností, které jsou základem pro technické vnímání a tvoření. Kurz je využívá moderní a aktivní formy výuky, vedoucí k posílení polytechnické gramotnosti a zlepšení motivace k dalšímu vzdělávání v technické oblasti, rozvíjející logické myšlení a kreativitu. Praktické úlohy procvičované v průběhu kurzu se mohou stát pro účastníky základem a inspirací pro tvorbu vlastních výukových a výchovných úloh, materiálů a pracovních listů.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Digitální technologie v životě dětí na 2.stupni ZŠ, digitální interaktivní pomůcky, programovatelné robotické stavebnice. Výukové metody a formy, fáze výuky.
LEGO MINDSTORMS, možnosti využití ve výuce
Mobilní aplikace pro ovládání LEGO stavebnic
Praktická cvičení:
práce s robotickou stavebnici LEGO MINDSTORMS v malých skupinách, praktická doporučení.
stavba jednoduchého robotického modelu.
oživení robota – připojení pomocí USB kabelu nebo Bluetooth.
blokové programování v programovacím prostředí LEGO EV3.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Využívání ICT ve vzdělávání (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programů je naučit pedagogické pracovníky využívat informační a komunikační technologie v jejich práci, vedení výuky a k přípravě výukových materiálů pro účastníky vzdělávání. Programy jsou zaměřeny na získání znalostí a dovedností, které pedagog potřebuje k tomu, aby uměl naplánovat a připravit podklady k výuce s využitím ICT ve své výuce, uměl využívat digitální obsah, znal možnosti a rizika internetu i způsoby ochrany dat, seznámil se a uměl využívat nástroje ICT pro komunikaci, spolupráci a zefektivnění práce, uměl připravit dotazník s využitím ICT, znal možnosti e-learningu a seznámil se s možnostmi využívání nových technologií ve výuce. Výuka je doplněna řadou praktických příkladů využitelných v praxi pedagogů. Znalosti a dovednosti práce s výpočetní technikou umožní pedagogům ve všech typech škol a školských zařízení lépe a efektivněji používat výpočetní techniku jako nástroje pro přípravu na výuku i pro vlastní výuku v hodinách bez ohledu na specializaci a aprobaci.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Obsahová náplň kurzů a hlouba učiva se odvíjí od konkrétní hodinové dotace. Mezi vyučovaná témata patří:
Klady a zápory využití ICT při výuce.
Bezpečnost na internetu:
Jaké jsou rizika při používaní internetu?
Pravidla bezpečného chování.
Spolehlivé zálohování dat.
Webové nástroje pro výuku přehled:
Google Workspace.
MS Office 365.
Další.
Autorská práva, práva duševního vlastnictví, plagiátorství, licence.
Technické prostředky pro ICT výuku (vstupní a výstupní zařízení, prezenční hardware).
Praktická cvičení – cloudové aplikace:
Tvorba a správa souborů a složek na Cloudovém úložišti.
Spolupráce na souborech typu Kancelářské aplikace on-line.
Sběr dat pomocí Cloudových formulářů – formuláře, dotazníky, ankety, kvízy…
Výuka pomocí Cloudových nástrojů pro řízení výuky:
Tvorba nových kurzů a přihlašování do nich.
Tvorba témat, výukových materiálů a úkolů v kurzech.
Možnosti distribuce souborů pro studenty.
Termíny úkolů – propojení se službou Kalendář Google.
Zpětná vazba – sebekontrola studentů, kontrola prací a hodnocení studentů.
Videohovor pomocí nástroje videokonference.
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Vzorce v počítači a jejich grafická prezentace (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků vyučujícím předměty využívající vzorce a matematické zápisy.
Vzdělávacím cílem je naučit pedagogické pracovníky používat výpočetní techniku a zápisu a řešení matematických vzorců a zápisů a jejich grafickému zobrazení. To jim umožní čitelně a přehledně provádět matematické zápisy a v elektronické podobě si je předávat s žáky. Učitelé si natrénují používaní těchto nástrojů v běžných programech sady Office i některých freewarových verzím specializovaných software.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Rovnice v Office
práce v editoru rovnic, tréning
práce s obrazci, diagramy
OneNote
Převod ručních zápisů vzorců
Řešení matematických výrazů
Generování testů
Excel – grafické zobrazení některých vzorců, stanovení vzorců z grafu.
Excel – používání různých a speciálních typů grafů
Excel – používání kartogramu
Specializovaný software pro zápis vzorců a rovnic
Základní výpočty a vyhodnocení podmínek v SMath studio
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
ICT: Základy informatického myšlení a programování (2 x 8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnázií, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je seznámit pedagogické pracovníky se základními pojmy, metodami a postupy v oblasti informatického myšlení a programování. Program je zaměřen na získání základních znalostí a dovedností týkajících se schopnosti používat informatické myšlení, jednoduché algoritmy, pochopit podstatu kódování. Znalosti a dovednosti práce s výpočetní technikou umožní pedagogům ve všech typech škol a školských zařízení lépe a efektivněji používat výpočetní techniku jako nástroje pro přípravu na výuku i pro vlastní výuku v hodinách bez ohledu na specializaci a aprobaci.
rozklad dat, procesů a komplexních problémů na dílčí části
zápis algoritmu, chyby v algoritmu
Vývojové diagramy
Formální pravidla pro kreslení vývojových diagramů
Praktické příklady na tvorbu vývojových diagramů
Přiřazení, sekvence, podmínky, cykly
Podprogramy
Hledání chyb ve vývojových diagramech
Blok 2 (8 hodin)
Základy programování, zápis kódu, proměnné a datové typy
pravidla psaní kódu, užívání operátorů, priority algoritmických operátorů
užívání komentáře
proměnná a její užití
používání základních datových typů (textový řetězec, znak, celé číslo, reálné číslo, logická hodnota)
přijetí dat
Vytváření kódu, logické výrazy, příkazy
logické operátory, iterace
sekvence
podmínky – větvení kódu
cykly – opakování
objektový model – vlastnosti, události, metody
podprogramy a funkce
Ladění, testování a vydání (release) programu
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Projektová výuka – využití sociálních sítí ve výuce (8 hodin)
Kurz je určen pedagogickým pracovníkům v MŠ, ZŠ, SŠ, SOU, VOŠ, gymnáziích, ZUŠ, SUŠ, učitelům speciálních škol, asistentům pedagoga a pedagogickým pracovníkům SVČ, školních družin a školních klubů včetně vedoucích pracovníků.
Vzdělávacím cílem programu je naučit pedagogické pracovníky využívat snadno dostupné online sociální sítě a seznámit se s jejich používáním a s možností využití ve výuce formou projektové výuky. Účastníci si sami osvojí způsoby práce se sociálními sítěmi a získají praktické tipy, jak využít sociální sítě k přípravě školních projektů.
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Obsahová náplň
Co jsou to sociální sítě
Přehled nejpoužívanějších sociálních sítí, jejich popis, možnosti a uplatnění
Profilově založené sociální sítě
Obsahově založené sociální sítě
Blogovací a micro-blogovací sítě
Virtuální sociální sítě
Komunikační služby sociálních sítí
Demonstrativní ukázky použití vybraných sociálních sítí
Sociální sítě je výuce – jak je využít prakticky
Pro komunikaci – učitel – student, učitel – rodič, …
Založení stránek třídy, oboru, … na některé ze sociálních sítí
Založení skupiny na některé ze sociálních sítí
Učební materiály online
Úložiště dokumentů
Sdílení prezentací
Výstupní doklad
Po úspěšném zakončení kurzu získají absolventi osvědčení o absolvování kurzu v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
Máte dotaz k kurzům skupiny DVPP ICT kurzů? Napište nám!
Spravovat souhlas s cookies
Abychom vám poskytli ty nejlepší zážitky, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení technologie, jako jsou soubory cookie. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistiky
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
Technické úložiště nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.