Správce počítačových sítí

V dnešní digitální éře jsou počítačové sítě klíčové pro fungování moderních organizací. Proto je Správce počítačových sítí žádanou profesí. V tomto článku stručně popíšu klíčová témata, která se na školení probírají. Další informace naleznete v předchozích článcích.

Přepínané sítě

Přepínače jsou inteligentní zařízení, která umožňují efektivní přenos dat v počítačových sítích. Fungují jako rozbočovače, které data přenášejí pouze na potřebné porty. Díky nim můžeme oddělit sítě na linkové vrstvě pomocí virtuálních lokálních sítí (VLAN), což zvyšuje bezpečnost a efektivitu sítě. Jejich funkčnost zajišťuje především hardware.

Směrované sítě

Směrovače jsou klíčové pro propojení různých sítí. Pomocí směrovacích tabulek rozhodují, jaké cesty mají data následovat. Jsou nezbytné pro internetovou konektivitu a komunikaci mezi různými sítěmi. Využívají především protokolů TCP-IP verze 4 a TCP-IP verze 6.

Wi-Fi sítě

Wi-Fi sítě jsou bezdrátové sítě, které umožňují připojení k internetu bez kabelů. Je důležité zajistit jejich bezpečnost, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu.

Monitorování počítačových sítí: Oko v síti

Kromě znalosti základních typů sítí a principů bezpečnosti je pro správce sítí důležité i monitorování. Stejně jako hlídač dohlíží na svůj revír, tak i mentoringová řešení sledují provoz sítě a včas odhalí případné problémy.

Díky nim může správce sítě:

  • Identifikovat a řešit problémy s pomalým připojením, výpadky a kybernetickými útoky.
  • Předvídat problémy a proaktivně řešit jejich příčiny dříve, než dojde k výpadkům.
  • Optimalizovat výkon sítě a zajistit plynulý provoz pro všechny uživatele.
  • Získat cenné informace o tom, jak se síť využívá, a na základě dat plánovat budoucí investice.
Správce počítačových sítí

Bezpečnost sítí

Bezpečnost sítí je kritická. Správci sítí musí chránit síť před hrozbami, jako jsou útoky hackerů, malware a phishing. To zahrnuje používání firewallů, šifrování dat a pravidelné aktualizace.

Neváhejte a přihlaste se!

Pokud se chcete stát správci sítě, absolvujte kurz Správce počítačových sítí. Tento kurz poskytne potřebné dovednosti a kvalifikaci, kterou můžete uplatnit na trhu práce. Kurz absolvujte buď individuálně, nebo se informujte, zda jej může uhradit Váš zaměstnavatel. Informujte se na Úřadu práce ČR, kurz lze absolvovat v rámci rekvalifikací. Kurz je ukončen profesní zkouškou, takže úspěšným absolventům nabídne širší možnosti uplatnění.

02.09. - 04.10. 2024Olomouc 100 hod.
Správce/správkyně sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M)
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Počítače a IT
Pozn: Prezenční výuka v určených 13 dnech v čase 8:00 - 15:30, zkouška 1 den.
29 990 Kč

Konkrétní termín najdete na našem webu. Pokud máte dotaz, obraťte se na nás info@poc-sluzba.cz

Firemní školení, Rekvalifikace
NSK, Profesní zkouška, Rekvalifikace, Správce sítí pro malé a střední organizace

Archivy

Canva – ukaž, že jsi profík!
Naše nabídka Digi pro firmy

Další podobné články