Canva - pro začátečníky a mirně pokročilé - online - 2024

Canva – ukaž, že jsi profík!

Canva je úžasný nástroj – jak pro tiskové výstupy, tak pro grafické návrhy na sociální sítě! Pomocí Canvy si můžeme vytvořit příspěvek na Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, … Můžeme pracovat s fotkami jako profíci. Můžeme si vytvořit video a hned jej publikovat. V Canvě můžeme vytvořit i velmi zajímavé prezentace. Můžeme si vytvořit jednoduché webovky. Je toho opravdu hodně. Máte chuť se to naučit a vytvářet grafické návrhy jako profík? Pak využijte naši nabídku kurzu Canva pro sociální sítě.

Co vás na kurzu čeká

Podíváme se na úžasné úpravy fotek – můžeme využít celou řadu AI nástrojů, kterými Canva disponuje. Pro tvorbu nové grafiky můžeme využít jak již hotové šablony, tak si můžeme vytvořit grafiku z prázdného dokumentu. Šablony nás mohou inspirovat – je to poměrně častý způsob tvorby nové grafiky.

Málokdo ví, že se v Canvě dají tvořit velmi pěkné a efektní prezentace – viz ukázka. Že Canva umí pracovat i s nekonečnými tabulemi …

Kreativní úpravy fotek a grafiky

Canva a web Pixabay.com patří k sobě. Jistě jste si všimli, že se vám při stahování obrázků nabízí volba s logem Canvy „Upravit obrázek“. Od loňského roku je Pixabay.com součástí nabídky v Canvě. Dostali jsme tak další „nálož“ obrázků, které můžeme využívat ve svých návrzích!

Ve verzi Canva Pro můžeme využít celou řadu nástrojů pro úpravy fotek – odstranit pozadí na jeden klik, vymazat části fotky, rozšířit fotku, vyměnit část obrázku, vytáhnout si část fotogragie z původního pozadí, aplikovat celou řadu efektů a filtrů.

Vše je možné i díky nástrojům AI, které Canva používá a jejíž nabídku neustále rozšiřuje.

V Canvě můžeme vytvářet i velmi působivé koláže z fotek – viz ukázka

Pokročilá práce s textem

V Canvě pracujeme s textem v textových polích (blocích). Text můžeme nejen formátovat tak, jak to známe z jiných aplikací, ale můžeme na něj aplikovat i nejrůznější textové efekty a animace. Pro zpracování grafických návrhů je dobré také vědět, jaké fonty používat, jaké jsou jejich vhodné kombinace, jak si do Canvy přidat vlastní fonty.

Jak zpracovat poutavé video

Vytvoření videa v Canvě nebylo nikdy jednodušší! Stačí vybrat typ – mobilní video, video na Facebook, Instagram Reel, … Video si můžete vytvořit a upravit z vlastního návrhu nebo opět využít některou ze šablon.

Do videa můžeme přidávat textové a grafické prvky, aplikovat animační a video efekty, přidat zvuk – podkresovou hudbu, zvukové efekty, mluvené slovo, …

A co dál?

Je toho ještě hodně, co se na kurzu naučíte a vyzkoušíte si. Další témata najde na našem webu detail kurzu Canba pro začátečníky a mirně pokročilé – online kurz

Tak co? Půjdete do toho?

Není nic snazšího – stačí se jen přihlásit na našem webu a vyplnit přihlášku. Kurz může být až z 82 % uhrazen z prostředků Úřadu práce – více info najdete zde.

Termíny školení Canva

17.09. - 29.10. 2024On-line20 hod.
Canva pro sociální sítě – pro mírně pokročilé a pokročilé - online výuka
IT kurzy pro veřejnost
IT kurzy skupina
Pozn: Výuka prostřednictvím ZOOM vždy v úterý od 16 do 19:15 hod, celkem 20 hod. Konkrétní termíny výuky: 17.9., 24.9., 1.10., 8.10., 15.10., 22.10., a 27.10.2024
6 900 Kč
Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

V případě dotazů nás můžete kontaktovat mailem

Firemní školení, Ostatní, Rekvalifikace
Canva, Fotky, Grafika, on-line kurzy, on-line výuka, on-line vzdělávání, Prezentace, Sociální sítě, Video

Archivy

20ti leté výročí realizace prvního našeho akreditovaného kurzu Manažer projektu.
Správce počítačových sítí

Další podobné články