Tvorba webových stránek - dvpp - kurz - školení

Tvorba webových stránek – kurz DVPP

Toto školení je zaměřeno na kódování internetových stránek pomocí nejnovějších postupů zahrnutých v HTML5 a CSS3. Seznámíte se se způsobem navržení moderního designu webu v responzivním designu. Vyzkoušíte si nové tagy a selektory, nastavení některých jejich zajímavých vlastností. Seznámíte se s moderním grafickým stylem tzv. Material design od Google.

Je důležité znát HTML a CSS?

Pokud pracujete v redakčních systémech, doplňuje informace na web organizace, znalost kódování se může vždy hodit. Pokročilé úpravy i v těchto systémech můžete nastavit přímo v HTML nebo doplněním svých vlastních stylů (CSS).

Pokud máte ambice zabývat se programováním, chcete tomu učit své žáky, znalost HTML a CSS je nezbytným základem. Toto kódování se používá pro tvorbu front-end prostředí ve všech programovacích systémech.

tvorba webových stránek - kurz
Tvorba webu

Co se naučíte

Na našem školení tvorba webových stránek se seznámíte s použitím HTML a CSS, vytvoříte jednoduchou použitelnou webovou aplikaci. Získáte vlastně šablonu, kterou si můžete dále upravit dle svého grafického cítění a naplnit ji relevantním obsahem.

Vyzkoušíte si vytvořit několik stran propojených přes menu, nastavení jednotlivých částí internetové prezentace, přizpůsobení webu médiu, na kterém se zobrazuje. Použijete ty správné nástroje, a nastavíte zajímavý design, použijete moderní grafické prvky.

Kurz Tvorba webových stránek je vícedenní, proto si prostudujte podrobnou náplň jednotlivých dnů. Témata na sebe navazují, ale můžete absolvovat třeba jen jeden nebo dva moduly od začátku.

V jakém vývojovém prostředí učíme?

MS Visual studio code
Ukázka Visual Studio Code z https://code.visualstudio.com/

Pro tvorbu webu existuje velké množství vývojových prostředích, od „primitivních“ jako např. PSPad, přes komplexní jako je WebStorm od společnosti JetBrains, který je ovšem už placený nástroj. Proto jsme se rozhodli pro zlatou střední cestu a to MS Visual Code, což je IDE od společnosti Microsoft, je zdarma, dnes velmi populární nástroj a také je multiplatformné tzn. můžete si ho nainstalovat na Windows, Linux nebo MacOS. Také se jedná o živý nástroj, který se často aktualizace a obsahuje možnosti rozšíření pomocí různých pluginů.

Naše zkušenosti

Naši lektoři vedli několik kurzů s touto tématikou. Učitelé si doplnili a rozšířili znalosti a dovednosti při návrhu webových stránek a získali užitečné materiály. Ocenili především možnost rychle a bez dlouhého samostudia inovovat své znalosti.

Kde znalosti využijete

Rozvoj využívání informačních technologií, cloudové aplikace, předávání informací a publikování v různých on-line systémech Vám dává konkurenční výhodu, pokud chápete a dokážete aplikovat principy kódování ve své práci.

Pokud chcete být lídry v používání informačních technologií ve svém okolí, znalost kódování Vám v tom pomůže.

Prohlédněte si nabídku našich školení a v případě dalších dotazů napište na dvpp@poc-sluzba.cz

Termíny školení

Většinou tento kurz je na konkrétní poptávku danné školy, protože se jedná o speciálnější školení, které často nevypisujeme jako veřejné školení. Takže pokud máte zájem o toto školení ve vyší škole tak se nám ozvěte na e-mail dvpp@poc-sluzba.cz. Pokud by vás však zajímala tvorba webových stránek pomocí redakčního systému WordPress tak se můžet přihlásít na následující termíny.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
DVPP, Rekvalifikace
DVPP, ICT, kurzy IT

Archivy

Působivé výukové prezentace s 3D modely
Školení správa počítačových sítí

Další podobné články