Chůva pro děti v dětské skupině

Chůva pro děti v dětské skupině

Chcete pracovat jako chůva pro děti v dětské skupině a nemáte dostačující kvalifikaci? Nabízíme Vám možnost, jak můžete nezbytnou způsobilost získat. Zřejmě nejdostupnější je, složení zkoušky profesní kvalifikace podle Národní soustavy kvalifikací Chůva pro děti v dětské skupině (kód 69-073-M) .

Co složením zkoušky chůva pro děti v dětské skupině získáte

Zkouška z profesní kvalifikace Chůva pro děti v dětské skupině Vám umožní nejen v dětské skupině pracovat, ale současně získáte kvalifikaci pro zdravotnického pracovníka v týmu pečujících osob dětské skupiny nebo si rovnou můžete založit vlastní dětskou skupinu.

Pokud jste již dříve získali kvalifikaci Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, můžete absolvovat pouze rozdílovou zkoušku z odborných způsobilostí, které nebyly danou kvalifikací ověřovány.

Jaké jsou podmínky zkoušky

Abyste zkoušku mohli absolvovat, stačí, když splníte základní podmínky. Musíte být plnoletí a musíte mít minimálně základní vzdělání. Zdravotní způsobilost vyžadována není, nicméně musíte být bez logopedické vady. Předpokladem pro úspěšné složení zkoušky je, samozřejmě, abyste měli dostatečné znalosti. Co vše musíte umět stanoví Hodnotící standard této kvalifikace. Pokud všechno toto máte, směle se ke zkoušce přihlaste na vypsané termíny. Žádný kurz nebo studium předtím absolvovat nemusíte. Následně Vám zašleme podrobnější informace.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Nemám znalosti, jak se na zkoušku připravit 

V případě, že sice splňujete všechny základní požadavky, ale nemáte potřebné znalosti, můžeme Vám nabídnout různé možnosti přípravy. Zřejmě nejjednodušší, přinejmenším časově, je samostudium prostřednictvím našeho e-learningu. Zde najdete nejen studijní materiály, ale také, a to je pro Vás zřejmě nejzajímavější, cvičné testy a vzorové modelové situace obdobné, jako u vlastní zkoušky. Pokud si e-learning zakoupíte, získáte u nás současně slevu 10 % z ceny zkoušky.

Dále máte možnost přihlásit se do rekvalifikace, která je je rovnou zkouškou ukončena. Kurz si můžete hradit sami nebo v případě, že Vás vede v evidenci Úřadu práce ČR, můžete zažádat právě tam. Postup je poměrně jednoduchý. Přihlásíte se k nám do kurzu a my Vám zašleme formulář potvrzení o jeho ceně. Tento dokument následně předložíte na Úřadu práce ČR společně se žádostí a dále jen čekáte na schválení rekvalifikačního kurzu. Nakonec nám zašlete informaci, že máte kurz schválený. A vše je hotovo. Do kurzu můžete nastoupit a pokud zkoušku úspěšně složíte, Úřad práce Vám kurz uhradí.

Tak proč si nesplnit své přání a pracovat s dětmi, když je to tak jednoduché? Případné dotazy můžete směřovat na info@poc-sluzba.cz nebo na telefon +420 724 189 681.

A pokud chcete vědět, jak kurz a zkoušky probíhají, sledujte naše stránky. Všechny tyto informace najdete v dalším článku.

Ostatní, Rekvalifikace
Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, Chůva pro děti v dětské skupině, e-learning, Hodnoticí standard, NSK, Profesní zkouška, Úřad práce ČR

Archivy

Workshop: Brýle pro virtuální realitu na Vysočině
Chůva – od studia ke zkoušce 

Další podobné články