Firemní školení v oblasti IT

Firemní školení v oblasti IT

Rozvoj znalostí a především potřebných kompetencí při používání výpočetní techniky nejen v administrativě, ale i v oblasti výroby a služeb, je téma v poslední době velmi diskutované v souvislosti s průmyslem 4.0 a digitálními kompetencemi. Používání strojů, ovládaných pomocí klávesnice a obrazovky nebo dotykovým displejem, není nic výjimečného.

I když se zdá, že zpracovat data ze stroje v tabulkovém kalkulátoru nebo dohledat potřebné informace v souvisejících tabulkách je jednoduchá a základní věc, na našich školeních zjišťujeme, že efektivní a rychlé postupy nejsou všeobecně známé.

Ať se bavíme o pozicích obchodních, administrativních nebo výrobních, velmi často se na školeních setkáváme s tím, že zaměstnanci využívají počítače a příslušné programy (ať už obecné nebo specializované), ale používat se je naučili spíše metodou „pokus a omyl“. Nemají tedy celkovou představu o možnostech používaného software čímž se každodenně připravují o spoustu cenného času.

Stereotypy ve firmách

Firemní školení v oblasti IT - Brno
IT lektor Ing. Navrátil vysvětluje nové postupy v MS Office Excel na školení v Brně.

V mnoha firmách už na personálních odděleních pochopili, že rutinní používání zavedených postupů při práci s běžnými aplikacemi, jako jsou textové editory, tabulkové kalkulátory, prezentace či grafické nástroje, vede ke stereotypům a pokud pošlou své zaměstnance na školení, ti si mohou vyzkoušet nové postupy nebo zjistit nové možnosti běžně používaných programů, čímž si zefektivní svoji práci. Při běžném pracovním zatížení na tyto věci nezbývá čas.

Naše firma provádí tato školení na různých úrovních, opírá se o digitální kompetence definované standardy ECDL a umožňuje v případě zájmu i dosažené kompetence otestovat mezinárodně uznávaným testovacím postupem.

A co zajímá nejvíc jednotlivé cílové skupiny?

Ve výrobě se to týká nejčastěji zpracování rozsáhlejších tabulek s filtry a vyhledáváním, importy a exporty dat, úprava importovaných dat. Potřebují sestavit vhodné tiskové výstupy u rozsáhlých tabulek.

administrativě je to práce na více listech, převádění dat mezi listy, úprava tabulek do formy různých výkazů, jednoduché výpočty a tiskové výstupy. Také zpracování textů s použitím správných typografických zásad.

Obchodníci požadují znalost složitějších výpočtů, zpracování dat formou kontingenčních tabulek pro prezentaci různých reportů a grafy.  Chtějí účelně a rychle prezentovat výsledky a ovládat grafické prvky.

Naše firma má bohaté zkušenosti v rozvíjení příslušných digitálních kompetencí Vašich zaměstnanců. Přehled našich typických IT firemní školení najdete zde.

Pokud řešíte nějaké konkrétní problémy v IT tak se nám můžete rovnou ozvat přes formulář níže.

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

 

 

 

Firemní školení
Brno, kurzy IT, MS Excel, počítačový kurz, práce s počítačem, Průmysl 4.0

Archivy

Ukázka semináře v rámci studia MBA v Olomouci ZDARMA
Nabídka jednotlivých seminářů v rámci studia MBA v Olomouci

Další podobné články