Firemní vzdělávání on-line

Firemní vzdělávání on-line

Jak v dnešní složité době probíhá firemní vzdělávání? V tomto článku se podělím o zkušenosti, které naše firma má.

Po první fázi zavedení opatření v rámci coronaviru se prakticky firemní vzdělávání zastavilo. Firmy se soustředily na to, aby se nové situaci přizpůsobily a všechny síly soustředily na zajištění životně důležitých procesů. Mezi ty možná rozvoj dovedností a kompetencí svých zaměstnanců krátkodobě nezařadily.

firemní vzdělávání

V současné době se ale přístup mění. Manažeři a personalisté firem pochopili, že je potřeba vrátil procesy a postupy ve firmách k normálu, a sem patří i firemní vzdělávání. I to se však mění. Tak jako ve školách i zde je potřeba využívat on-line výuku.

Naši lektoři od prvních dnů pandemie na tento způsob výuky přešli, a dnes už tímto způsobem provedli školení pro stovky lidí nejen z podnikové, ale i státní sféry.

Jak firemní vzdělávání probíhá?

Ke školení je potřeba počítač, ale to dnes nebývá zásadní překážkou. Sluchátka s mikrofonem má prakticky každý, stačí ta k telefonu a dobré je mít i kameru. Ten, kdo vlastní smartphone nebo tablet, má vyhráno, ale dokoupit USB kameru k běžnému počítači je otázkou stokorun. U měkkých dovedností to stačí, u IT kurzů je dobré mít dvě obrazovky (počítač se dvěma monitory, počítač + smartphone či tablet, notebook + počítač, počítač + projektor. Pro firemní vzdělávání může naše firma notebooky zapůjčit.

Výhodou této formy školení je, že je mohou zaměstnanci absolvovat i když jsou na home-office. Obvyklé také je, že se oddělení sejde na zasedací místnosti a lektora sleduje na projektoru. Potom se kromě fyzické přítomnosti lektora toto firemní školení prakticky neliší od prezenční formy výuky.

V naší společnosti využíváme už nějaký čas komunikační platformu Zoom, na kterou jsem přešli po vyhodnocení trhu o „prázdninách“ 2020. Předtím jsme používali jinou platformu a to Jitsi, ale tu jsme vyhodnotili jako dočasnou a přešli na profesiálnější řešení. Také je důležité zmínit, že často pokud zákazníci si to vyžádají/zaplatí tak jim můžeme ještě po on-line školení poskytnout záznamy v rámci našeho e-learningového řešení.

A jaké jsou benefity těchto školení?

Vaši zaměstnanci se nejen zdokonalí anebo naučí nové poznatky dle tématu školení, ale vyzkouší si práci a komunikaci v cloudovém prostředí. To vám pomůže organizovat schůzky a komunikovat na dálku. Organizace porad a setkání přes internet se dnes stává standardem. Při našich firemních školeních se v tom vaši zaměstnanci zdokonalí.

Nemějte z této formy školení obavy! Vždyť to zvládnou i Vaše děti.

Firemní školení
firemní školení, Firemní vzdělávání, on-line kurzy, on-line výuka, on-line vzdělávání, Online výuka

Archivy

On-line kurzy ICT 2021
Seminář – Kryptoměny a využití blockchainu v podnikání

Další podobné články