Kryptoměny a využití blockchainu v podnikání

Seminář – Kryptoměny a využití blockchainu v podnikání

Dne 23. března 2021 jsme realizovali pro firemní klientelu on-line kurz na téma Kryptoměny a využití blockchainu v podnikání. V minulém roce nebylo o toto téma nikterak velký zájem. Přesto se nám nyní podařilo naplnit kapacitu 12 účastníků velice rychle. Docela nás překvapil zájem ze strany majitelů a ředitelů firem, kteří, jak vidět, se již začínají zajímat o tuto oblast.

Zastoupení účastníků

U těchto otevřených kurzů je vždy velkou otázkou jak „homogení“ složení skupiny se podaří složit v daném běhu kurzu. Takže jsem i já osobně byl trochu napjatý, když jsem účastníky on-line semináře vítal při ranním přihlašování a představování. Na úvod, při tzv. zahřívacím kolečku (ice broken), jsme se pokoušeli identifikovat očekávání účastníků. Potvrdilo se nám, že očekávání je stále podobné, jako bylo v předcházející bězích tohoto semináře. Většina dřívějších seminářů na toto téma proběhla v rámci realizace studia MBA. Toto MBA studium realizuje naše dceřinná organizace Akademie digitálního managementu z.ú., jíž jsme zakladatelé.

Záznam z výuky - Kryptoměny a blockchain - CoinMarket
Záznam z výuky – CoinMarket

Nejžádanější témata

Díky úvodní – neformální identifikaci očekávání jednotlivých účastníků a navození příjemné on-line atmosféry se lektor pustil do úplných základů. A začal od základních pojmů – co je to Coin, Token, Hash, blockchain, Smart kontrakt atd. I přes komplexní složitost v pochopení těchto základních pojmů jsem byl rád, že řada účastníků neváhala a na výzvu lektora se ptala a požádala o upřesnění. Z čehož u nich byl vidět zájem o problematiku, i když jim tato oblast byla úplně cizí. Trochu jsem měl obavu u účastníků 50+ , že bude téma pro ně hodně vzdálené. Naštěstí díky způsobu výkladu lektora se dařilo úspěšně postupovat v jednotlivých navazujících krocích složitého tématu semináře.

Coinomi - kryptopeněženka
Coinomi – krypto peněženka

A co bylo nejzábavnější? Jako vždy v tomto školení – instalace krypto peněženky. A následné štafetové posílání si cca 100 Kč v kryptu mezi všemi účastníky školení. Bylo to poprvé, kdy si účastníci kurzu posílali své krypto přes on-line prostředí. Bylo ověřeno, že QR kody je možné snímat i na dálku přes kamery komunikačního prostředí Zoom, ve kterém jsme v poslední době realizovali výuku už pro více jak 150 školících dní.

Praktické využití technologie blockchainu

Po seznámení se základy lektor postupně přecházel více a více na ukázky na webech s konkrétními informacemi, jak je vyhodnocovat, vyhledávat a priorizovat. Následovala odpolední část již více orientovaná na konkrétní ukázky příkladů praktického využití jednotlivých digitálních měn (coinů). Největší diskuze se strhla nad možností ukládat prostřednictvím digitální měny SC šifrovaně firemní data na cloudech právě této měny. Dále se diskutovalo nad možnostmi použití různých Coinů co by „ochraných hologramů“ na pravost výrobku a ochrany před falsifikáty… atd. Na co je právě „technologie pravdy“, jak se také někdy blockchainu říká, primárně zaměřena.

Záznam z výuky - Kryptoměny a blockchain - SiaCoin
Záznam z výuky – SiaCoin

Závěr a hodnocení

I vzhledem k naplánovanému rozsahu času (8 hodin) nebylo možné postihnout celou problematiku nikterak do hloubky. Byl od účastníků vznesem požadavek na pokračování v dalším navazujícím semináři. Na základě témat, které účastníky zajímaly, jsme se rozhodli připravit další 8 hodinový seminář s již praktickými ukázkami způsobu použití těchto technologií v praxi. Sami se na tento seminář budeme těšit a ti z vás, které toto téma zajímá, můžete sledovat naše aktuální termíny. Kurz budeme vypisovat v průběhu dubna s termínem konání v červnu.

Dále také, na základě zájmu a naplněnosti nyní realizovaného termínu, budeme na přelomu dubna a května opětovně vypisovat tento „úvodní“ seminář do digitálních měn a blockchainu.

Termíny našich všech kurzů a přihlášku najdete v sekci Aktuální termíny.

Na závěr dvě z poděkování od účastníků:

..za mě asi nejlepší seminář na krypto, kterého jsem se zatím mohl zúčastnit. Děkuji všem.“

Autor J.K.

„Díky moc, bylo to moc dobré.“

Autor V.H.

Firemní školení, Ostatní
bitcoin, blockchain, Coin, krypto peněženka, kryptoměny, Online výuka, Smart kontrakt

Archivy

Firemní vzdělávání on-line
Naše on-line výuka v číslech

Další podobné články