Konference POWER BI day

Konference Power BI day

Ve čtvrtek 11.4 jsme se zúčastnili konference Power BI Day s cílem zjistit možnosti využití tohoto nového produktu firmy Microsoft ve firmách a různých organizacích. Jednalo se již o druhý ročník, který byl zaměřený především na praktické zkušenosti při aplikaci tohoto produktu v malé a velké firmě. Přednášející byli zástupci firem, kteří tento produkt ve svých společnostech nasadili.

Konferenci Power BI
Konference Power BI

Co Power BI umí?

  • Power BI (Power Business Intelligence) je nástroj určený pro zkušené uživatele, který umožňuje provádět vizualizaci nad rozsáhlými sadami dat. Tato data mohou pocházet z různých zdrojů.
  • Vizualizace jsou tvořeny reporty, obsahující tabulky, grafy a různé ukazatele. Tyto reporty jsou tvořeny nad „živými“ daty a umožňují snadné filtrace a výběry.
  • Vše se tvoří v cloudu a je přístupné registrovaným uživatelům odkudkoliv a přehledně na jakémkoliv zařízení (mobily, tablety).

Proč ho používat?

Materiály
Power BI

Tato otázka byla na konferenci zmíněna poměrně často. Vždyť většina firem má reporty jako součást svého IS a běžně je používá. Zde jsou tedy některé aspekty zmíněné na konferenci, které by mohli vedení firem přesvědčit, proč Power BI nasadit.

  • Sbírání dat z různých zdrojů, IS firmy, Excelu, textu.
  • Operativnost – uživatel si může připravit výstup dle okamžitých potřeb.
  • Přehledné vizuály – je to moderní a pěkné.
  • Snadné a rychlé přepočty díky filtrům ve vizuálech.
  • Možnost operativních sledování aktuálních dat odkudkoliv a na libovolném zařízení.

Jaká témata se na konferenci řešila?

Nasazení ve velkých firmách – přednášející pan Neoral popsal nasazení Power BI v mezinárodní obchodní firmě, kde management využívá reporty pro aktuální sledování prodeje, zabýval se především personalizací reportů pro různé stupně managementu a jak k tomuto problému přistoupit, jaké možnosti Power BI vůbec má. Pro velké firmy určitě velmi zajímavá oblast.

Pan Reken se podělili o zkušenosti při nasazení tohoto produktu v malé firmě, kde jako zdroje dat používají především tabulky Excelu, nad kterými tvoří vizuály monitorující jejich projekty, docházku či náklady.

Určitě příjemných osvěžením byla přednáška pana Rejthara, který předvedl využití různých typů vizualizací nad otevřenými daty. Zde byly zajímavě prezentovány právě možnosti různých typů vizuálů.

Přínos konference

Ujasnili jsme si možnosti produktu Power BI, do budoucna plánujeme připravit seznámení s tímto produktem pro zájemce z regionů, kde působíme.

Zajímají vás oblast zpracování dat v Excelu, kontingenční tabulky, filtrování dat, souhrny?

Přihlaste se na naše kurzy pro pokročilou práci s Excelem.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
DVPP, Firemní školení, Ostatní
Digitální kompetence, Power BI, práce s počítačem

Archivy

Time management – Jak zvládáte práci s časem Vy?
Co nového ve firemním vzdělávání? – Konference Firemní vzdělávání 2019

Další podobné články