MS2014

MS2014+ nový Benefit7

V tomto článku o MS2014+ nový Benefit7  od našeho projektového manažera Mgr. Marka Gintera se dozvíte jeho zkušenosti s touto webovou aplikací. Jaký je rozdíl o proti „starší“ verzi a s jakými problémy se musíme vypořádat.

Co to MS2014+ je?
Znalí problematice ESF a evropských dotací ví, že je to nový „Benefit7“. Je to opravdu nový Benefit7? Určitě můžeme říci, že je to minimálně vylepšený Benefit7.

Co přináší MS2014+ nového?

Depeše: přijaté nebo odeslané depeše, které máte nejen v systému, ale přijde Vám i SMS s informací o nové depeši. Někdy je to příjemné a dobré upozornění, ale někdy (např. když si generujete pdf verzi žádosti) je to asi dost zbytečné.

Elektronický podpis: to bych řekl (pro uživatele znalé práci v Benefitu7) je luxus. Když vzpomeneme, kolik času, práce, nervů a někdy i špatně podaných žádostí stála tisková příprava žádosti včetně všech příloh a včetně podpisů od statutárního zástupce a to i na přílohách, které se až následně mohly vložit do Benefitu7 a až poté se mohla celá žádost finalizovat a tisknout … Elektronické podávání je určitě velkým plusem a pro žadatele i velkým usnadněním a zrychlením „předání“ žádosti.

Vyplňování žádosti: pozitivem určitě je, že některé informace (šedě podbarvená pole) jsou nepovinná a žadatel je nemusí vyplňovat. Dost to urychlí přípravu žádosti. Značným usnadněním je i validace subjektu včetně natažení dostupných informací o adrese, jednateli atd.

A co rychlost samotného systému MS2014+?
Musím říci, že rychlost odpovědí systému mně zklamala a při práci v době (cca 1 – 2 dny před ukončením některé výzvy – např. 043) je rychlost nebo spíše již pomalost systému strašná. To potom více čekáte na opětovné zobrazení informací na obrazovce po kliknutí na tlačítko „Uložit“, než něco můžete dělat. A navíc některé informace – např. Zkrácený název projektu“ se opakovaně ztrácí do nenávratna. A co víc – opakovaně (asi 4x) se mně dokonce přeházelo pořadí klíčových aktivit, což se mně záměrně nikdy nepodařilo. Potom nezbylo nic jiného, než kopírováním za soustavného klení překopírovat klíčové aktivity do správného pořadí – vždy zbytečně ztracená půlhodina. Celkově je systém dobře sestaven, ale má některá úskalí, která značně omezují komfort práce uživatele s aplikací MS2014+.

Třeba i tyto zkušenosti a znalosti Vám mohou předat naši zkušení lektoři/projektový manažeři, kteří učí rekvalifikační kurz Manažer projektu dle NSK. Přihlásit se můžete přes náš jednoduchý formulář na našich stránkách.

Nezařazené
Benefit7, MS2014+

Archivy

Nový projekt v Jihomoravském kraji – „Age management v praxi – nová kariéra po padesátce“
Software pro řízení projektů

Další podobné články