Nabízíme-koncept-pracovní-schopnosti-a-opatření-Age-management

Nový projekt v Jihomoravském kraji – „Age management v praxi – nová kariéra po padesátce“

Je Vám více jak 50 let a nechcete ještě hodit flintu do žita? Máme pro Vás připraven nový projekt „Age management v praxi – nová kariéra po padesátce“. Tak neváhejte a přihlaste se – začínáme od 1. října 2016.

Pro koho je projekt určen

Projekt je určen pro uchazeče a zájemce o zaměstnání (muže i ženy), kteří jsou evidováni na Úřadu práce v okresech Brně-město, Brno-venkov a Vyškov. Pro účastníky projektu je připravena celá řada aktivit, které jim pomohou získat novou sebedůvěru, novou kvalifikaci, zpracovat si vlastní osobní plán soukromého i pracovního života, najít nové pracovní uplatnění, …
Připraveny jsou jak skupinové aktivity, v rámci kterých si účastníci obnoví a získají nové dovednosti v oblasti sebepreprezentace, motivace, komunikačních dovedností, ale získají také orientaci v pracovněprávní oblasti, finanční a ekonomické gramotnosti a zpracují si vlastní osobní a pracovní plán.

Další skupinovou aktivitou je program e-Citizen, který je zaměřen na získání základů digitální gramotnosti, tj. zvládání běžných životních situací pomocí počítače, tabletu nebo chytrého telefonu – např. vyhledat si potřené informace na internetu, využívat webový vyhledávač a webové aplikace, upravit si textový dokument, atd. Program je ukončen mezinárodně uznávanou zkouškou typu ECDL.  Účastníci projektu tak budou mezi prvními absolventy a držiteli certifikátu v celé České republice!

Většina účastníků může využít také možnost změnit si nebo zvýšit si svoji kvalifikaci absolvováním některého z rekvalifikačních kurzů. Většina z nich je ukončena i profesní zkouškou dle standardů Národní soustavy kvalifikací, která v podstatě (podle typu kurzu) nahrazuje např. maturitní zkoušku, zkoušku na vyšší odborné škole (DiS.) nebo zkoušku na vysoké škole (Bc., Mgr.).

Celou dobu účasti v projektu je účastníkům k dispozici tým zkušených poradců, kteří jsou k dispozici v rámci individuálních setkání s účastníky. Pomáhají klientům při hledání nového pracovního uplatnění, při sestavení osobního plánu, při výběru vhodné nové kvalifikace, při zpracování materiálů pro kontaktování zaměstnavatele  (životopis, průvodní dopis, reference, …), při přípravě před konkrétním pracovním pohovorem atd. a to vše formou osobního, individuálního poradenství, proaktivního koučinku a mentoringu.

Mzdové dotace

V projektu jsou připraveny také prostředky pro zaměstnavatele, kteří zaměstnají klienta projektu na nové nebo uvolněné pracovní místo. Mzdové dotace jsou v tomto případě velmi zajímavé. Jedná se o částku až 18 500 Kč měsíčně a to po dobu až 6 měsíců. Zaměstnavatel tak může získat mzdové dotace na klienta až ve výši 111 000 Kč, což je částka, které aktuálně nemůže žádná jiná obdobná forma podpory konkurovat!

Tak co, už jsme Vás dostatečně „navnadili“? Neváhejte – projekt poběží v Jihomoravském kraji po dobu dvou let, tj. až do konce září 2018. Přihlásit se do projektu můžete teď hned, nebo v některém z dalších běhů. Aktuální termíny budou zveřejněny jak na našem webu, tak na sociálních sítích a na nástěnkách v místě realizací v Brně a ve Vyškově.

Další informace o projektu najdete na našem webu v sekci Projekty. Projekt je realizován ve spolupráci s neziskovou organizací Age Management z.s.

Máte-li nějaký dotaz, můžete nás kontaktovat:
Ing. Lenka Podmolíková – projektová manažerka
LPodmolikova@poc-sluzba.cz,
Brno, Šujanovo nám. 3, 4. patro.

Nezařazené
Age management, e-Citizien, ECDL

Archivy

Bibliografie a citování pramenů v programu MS Word
Nové akreditace na vzdělávací kurzy DVPP

Další podobné články