On-line výuka DVPP a Rekvalifikace mimo ÚP povoleno

On-line výuka DVPP a Rekvalifikace mimo ÚP povoleno

Jaká je aktuální situace ve vzdělávání? Z hlediska firemního školení je to celkem jasné – firmy mají svoje starosti, takže nyní vzdělávání není téma číslo jedna. Ale jak je to u rekvalifikačních školení a akreditovaných kurzů DVPP? Zde nám MŠMT dalo svoje vyjádření. Rychlá odpověď je, že on-line výuka je povolena za jistých podmínek.

Rekvalifikační kurzy

Nejprve si rozebereme informace týkající se rekvalifikačních kurzů – zde máme Vyjádření MŠMT ke konání rekvalifikačních kurzů v období nouzového stavu. Které říká, že za jistých podmínek lze „prezenční“ výuku provést v on-line prostředí – viz přesná citace z webu MŠMT:

Po dobu nouzového stavu je možné teoretickou část výuky realizovat např. i prostřednictvím telekonferencí, Skypu, videohovorů apod., tedy formami, kde se účastník s lektorem skutečně vidí ve stejném okamžiku, a může tedy lektorovi pokládat jakékoliv otázky týkající se jeho výkladu.

msmt.cz

To znamená, že se nejedná o to, že by prezenční bylo nahrazeno e-learningem, který je součástí kombinované nebo distanční formy vzdělávání. Který máme samozřejmě pro mnohé kurzy také akreditované – viz náš e-learning https://e-learning.centrum-vzdelavani.cz. Ale jedná se o možnost „real-time“ video hovoru s lektorem a dalšími účastníky školení. Což je samozřejmě skvělá informace, ale na konci toho vyjádření ohledně aktuální situace kolem realizací rekvalifikačních kurzů je, že se to netýká kurzů, které si u nás objednává (zabezpečovává) Úřad práce ČR. Což je takové rozhodnutí – můžete, ale v podstatě nemůžete. My samozřejmě realizujeme rekvalifikační kurzy i pro jiné zákazníky než jen Úřad práce. Například pro Hospodářské komory z různých okresů – kurz Manažer projektu – viz příspěvek z Facebooku.

Další důležitou informací, která je trochu spojená s rekvalifikačními kurzy, jsou profesní zkoušky dle standardů NSK. I v tomto případě se MŠMT odvolává na „Usnesení vlády ze dne 15. března 2020 č. 215 o přijetí krizového opatření, které omezuje volný pohyb osob a nařizuje omezit kontakt s jinými osobami„. Takže i v tomto případě platí, že profesní zkoušky dle NSK se až do odvolání nesmí konat.

Akreditované školení DVPP

Až 25. 3. 2020 vydalo Ministerstvo školství a mládeže a tělovýchovy důležitou informaci na svých webových stránkách týkajích se školení DVPPINFORMACE O MOŽNOSTI ZMĚNY FORMY USKUTEČŇOVÁNÍ VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU AKREDITOVANÉHO PRO DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ. V článku se dozvíte, že umožňuje realizovat aktuálně uskutečňované programy akreditované v prezenční formě (případně kombinované formě) nově také distanční formou za pomoci on-line technologií, a to na základě oznámení akreditované vzdělávací instituce a za určitých podmínek (např. že mohou být maximálně 2 x 90 min bloky s min. 1 hod přestávkou – tzn. 8 hod školení se protáhne na 2 dny) a pouze na dobu nezbytně nutnou. Nebo-li při splnění podmínek je akreditované školení DVPP – on-line školení povoleno.

Detailnější informace se můžete přečíst přímo v našem článku na webu ŠABLONY-DVPP.CZ, kde jsme situaci a možnosti pro učitele/pedagogy/sborovny/školy rozebrali – článek Aktuálně o DVPP od MŠMT – on-line školení povoleno.

Chcete využít čas ke vzdělávání ? Tak není problém – ozvěte se nám (info@poc-sluzba.cz) a pomůžeme vám najít to správné řešení právě pro vás. A to jak akreditované školení DVPP nebo rekvalifikační kurz mimo ÚP ČR. Podívat se můžete také na naše termíny školení.

DVPP, Rekvalifikace
Akreditované školení, DVPP, e-learning, on-line výuka, Rekvalifikace, Rekvalifikační kurzy, Šablony pro MŠ/ZŠ, šablony pro SŠ

Archivy

Jak na práci na dálku?
On-line vzdělávání nejen pro projektové manažery

Další podobné články