Canva pro začátečníky - 2024

Canva – pro začátečníky – Jak vytvořit základní grafiku v Canvě

S Canvou se naučí pracovat každý. Není tak úplně pravda, že nepotřebujete alespoň malé základy pravidel grafiky. A od toho je tu náš kurz Canva pro začátečníky a mírně pokročilé- online výuka (odpolední kurz). Aplikace Canva je volně dostupná na www.canva.com. Pro základní práci vám bude stačit i Canva Free, ovšem pokud zjistíte, co všechno vám nabízí Canva Pro, určitě budete chtít víc 🙂 Pro vytvoření účtu v Canvě vám stačí mailový účet – tak je to jednoduché.

Co vás na kurzu čeká?

V úvodu se podíváme na to, co je to to Canva a jaké možnosti nabízí. Jaké jsou rozdíly mezi verzí PRO a verzí free. Další možností je Canva pro týmy, která je vhodná jak pro rodiny, tak pro pracovní týmy. Canvu mohou používat zdarma také vzdělávací a neziskové organizace – je potřeba poslat žádost. Více informací o cenách verzí Canvy najdete na https://www.canva.com/pricing/.

Podíváme se takéna přehled základních funkcí a možností tvorby grafiky. Pro ilustraci se podívejme na úvodní obrazovku. Zde najdeme všechny možnosti, které můžeme v Canvě vytvořit. V Canvě najdete miliony nejrůznějších návrhů, které můžete využít při tvorbě vlastní grafiky.

Co bychom měli znát před tím, než začneme tvořit vlastní grafiku?

Jak už jsme uvedli výše, Canva je úžasný nástroj – nicméně, pokud budu chtít tvořit grafiku, pak musím znát alespoň základy oboru. Proto se v úvodních hodinách zaměřujeme na základní grafická pravidla – hiearchie, zarovnání, prázdný prostor, seskupení, rovnováha, kontrast, … Dále se věnujeme psychologii barev – jak na nás působí barvy, jak je vhodné je kombinovat, … Další prostor je věnován fontům – jaké typy písma máme, jaký typ písma je vhodný pro danou grafiku, jak kombinovat fonty, …

Jakou grafiku si na kurzu vytvoříte?

Začneme jednoduchou grafikou s textem a obrázky pro tiskový výstup. Vytvoříme si vizitku, leták, přání k narozeninám/svátku. Pozvánku na akci – svatbu, oslavu, firemní akci. Ukážeme si práci s fotografiemi – jak je upravit pomocí nástrojů v Canvě. Vytvoříme si přispěvek na sociální síť. Ukážeme si jak si můžeme vytvořit banner na Facebook. Vytvoříme si animovaný příspěvek na sociální síť … Vyzkoušíme si, jak vytvořit grafiku z „prázdného“ dokumentu i jak využít již připravené šablony.

Ukázky prací

Tak co? Líbí?

Tak se nezapomeňte přihlásit! Můžete využít přihlášku na našem webu – zde nebo se přihlásit přes e-shop Úřadu práce – zde.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
Firemní školení
Canva, on-line kurzy, on-line výuka, on-line vzdělávání, Začátečníci

Archivy

Personalista dle NSK – Jak zvládnout novinky i běžné situace v personálním řízení
20ti leté výročí realizace prvního našeho akreditovaného kurzu Manažer projektu.

Další podobné články