DVPP Google Suite vs Microsoft Office 365

Google Suite vs MS Office 365

V on-line světě najdeme spoustu zajímavých platforem pro práci, zábavu, komunikaci a setkávání. Prakticky ale pouze dvě z nich poskytují rozsáhlou podporu pracovních aktivit a i z hlediska právního a bezpečnostního jsou vhodné pro využití v organizacích a firmách. Jedná se o Google Suite a MS Office 365.

Co mají Google Suite a MS Office 365 společné?

Obě platformy Vám dávají rozsáhlé možnosti v oblasti tvorby digitálních materiálů pro běžné použití. Máte k dispozici on-line aplikace pro tvorbu textových dokumentů, tabulek, prezentací. Disponují komunikačními nástroji pro správu pošty, kalendářů a pořádání on-line konferencí.

Máte k dispozici nástroje pro tvorbu dotazníků a kvízů, což potěší především vedoucí, auditory či obchodníky.

Pokud chcete prezentovat své vize formou jednoduchých webových stránek na intranetu nebo i externě, zvládnete to zde i bez znalosti kódování či programování.

,

V čem se Google Suite a MS Office 365 liší?

Sada Google Suite se jeví jako jednodušší a pokrývá všechny důležité oblasti cloudového využití. Všechny aplikace můžete obsluhovat přes prohlížeč. Pokud používáte OS Android v telefonu, jste zvyklí na Gmail, Fotky, Kontakty a další aplikace tohoto operačního systému, využívání této sady bude pro Vás jednoduché a příjemné.

Aplikace Meet Vám usnadní vedení a řízení porad a setkání, jeví se jako snazší a přehlednější než MS Teams, která je na druhé straně mnohem komplexnější. Meet je nástroj komunikační, MS Teams řídící s podporou komunikace.

Aplikace MS Office 365 jsou výrazněji provázány s OS Windows, kde najdete plnohodnotnější verze jednotlivých aplikací, než jsou k dispozici pouze přes prohlížeč. Aplikace lze ale doinstalovat i do ostatních operačních systémů. Je zde velká nabídka dalších aplikací jak od Microsoftu, tak i od třetích stran. Mnohé z nich ale podléhají licencím. Nástroje pro plánování, analýzu dat, řízení projektů, účetnictví a další jsou zde podporovány a jsou k dispozici.

Kterou platformu si zvolit?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

Pokud jste organizace, která již využívá systémy na platformě Microsoft serverů a Active Directory, zde je určitě logickou volbou využití MS Office 365. Volbou této platformy získáte také sadu oblíbených aplikací sady MS Office (Word, Excel a PowerPoint). Při využívání plných verzí budete muset zaplatit licenční poplatky.

Při používání aplikaci Google Suite v cloudu dostáváte rozsáhlou sadu nástrojů, některé z nich již možná používáte v telefonu či tabletu, pokud máte OS Android. Nic Vám nebrání používat desktopové aplikace MS Office třeba od Microsoftu a dokumenty ukládat na cloud Googlu, přesto integrace do OS Windows není tak komplexní. Jako hlavní nástroj pro práci budete používat Internetový prohlížeč, nejlépe Google Chrome.

Pokud chcete efektivně používat cloudové aplikace, vyberte si u nás školení. Zde se podrobněji seznámíte s možnostmi aplikací a služeb platformy, kterou jste se rozhodli využívat ve Vaší organizaci. Tady najdete nabídku našich firemních kurzů nebo DVPP ICT kurzy.

Termíny DVPP kurzu – Google Suite

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Termíny DVPP kurzu – MS Office 365

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
DVPP, Firemní školení, Rekvalifikace
Digitální gramotnost, Digitální kompetence, Google, ITC školení, MS Office

Archivy

Jak získat „certifikát profesionála“ v oblasti projektového řízení
On-line školení – opět na scéně

Další podobné články