DVPP WordPress web ve skolach

WordPress web ve školách

Naše společnost nabízí v rámci Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků kurz Tvorba webu pomocí CMS WordPress. V jeho průběhu se účastníci seznámí se všemi potřebnými pojmy, zprovozní pokusný WordPress web lokálně na počítači a potom také na free-hostingu. Budou přitom využívat doporučení a nastavení pro správné SEO (Search Engine Optimazitation – optimalizace webu pro vyhledávače) webu. Jinak řečeno, po absolvování kurzu jsou schopní sestavit plnohodnotný funkční web s libovolným obsahem. Například takový, jakým je ukázkový web Cyklotrasy.

Mnozí pedagogičtí pracovníci na středních školách a někteří i na základních školách v rozšiřující výuce tvorbu webu vyučují. Přemýšlejí, jak se k této kapitole postavit, na co dát důraz. Pokud se postupně snaží budovat schopnosti studentů, nejdříve pojmy, pak HTML a CSS atd., nedojdou tak daleko, aby výsledkem byl současný funkční web. žáci sice postupně získávají všechny potřebné znalosti a schopnosti, ale nevidí cílový výsledek. To je pro ně demotivující, velká část z nich se pak dalšího postupného vzdělávání vzdá. Raději pak sáhnou po některé on-line službě, která umožňuje vizuální sestavení webu z připravených částí a motivů, jako je např. Google Sites nebo Wix.com a skutečné tvorbě se pak už dál nevěnují.

Proč WordPress?

WordPress patří mezi open source CMS systémy pro tvorbu a správu webu. Umožňuje vytvořit moderní web libovolného typu a obsahu. Nevyžaduje znalost programovacích jazyků. Je nutné se jen orientovat v potřebných pojmech, a hlavně v jeho administračním prostředí. To vše se dá zvládnout v několika dnech.

Přednosti WordPressu

WordPress je velmi rozšířený, je použitý na 33 % všech webů a asi na 60 % webů s open source systémy.

Logo - Snadné a přístupnéJednoduchý a intuitivní systém
Logo - Přizpůsobitelný vzhledVelká komunita – množství šablon a pluginů, podpora, aktualizace, lokalizace
Logo - Vysoké zabezpečeníBezpečný systém
Logo - Vysoký výkonVýkonný systém
Logo - Podporuje SEOUmožňuje SEO
Logo - Dobrá správa médiíUživatelsky snadná práce s médii
Logo - Responzivní mobilní stránkyResponzivní web
Logo - Správa na cestáchMobilní aplikace ke kontrole a editaci webu

Termíny DVPP školení ICT: Tvorba webu pomocí CMS WordPress

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Závěrem

Tvořit web pomocí CMS WordPress je v současné době jistě nejlepší způsob pro ty, kteří se chtějí prezentovat bezpečným, responzivním a plnohodnotně funkčním webem s moderním vzhledem a dobrým SEO. V obrovské nabídce návodů, tutoriálů a dalších online podpůrných prostředků je možné si dodatečně vyhledat a zjistit, jak do systému doplnit a nastavit jakoukoli další požadovanou vlastnost.

Orientovat výuku o tvorbě webu na CMS WordPress umožňuje poměrně rychle dospět do stádia, kdy studenti jsou sami schopni tvořit skutečné weby a dále se pak sami v této činnosti rozvíjet.

DVPP
Akreditované školení, DVPP, pedagogové, SEO, Tvorba webu, WordPress

Archivy

Využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání
Ohlédnutí za 30ti lety podnikání

Další podobné články