Využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání

Využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání

Pojďte se s námi zamyslet nad tím, bez jakých informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání či zaměstnání se neobejdete a které kompetence z této oblasti prakticky využijete.

Není pochyb, že se všichni v dnešní době buď přímo nebo zprostředkovaně setkáváme každý den s využíváním moderních digitálních technologií. Nicméně pro mnohé z vás je potřebné identifikovat a pojmenovat tyto schopnosti, abyste je mohli u sebe nebo dalších dále rozvíjet. A tím nemám na mysli pouze pedagogy, ale v dnešní době digitalizace i managery a vedoucí pracovníky.

informačních a komunikačních technologií

Jaké informační a komunikační kompetence jsou potřeba?

Základní digitální kompetence jsou dnes pro většinu profesí nezbytné. Obecně se předpokládá, že je každý má a běžně je v práci i doma využívá. Patří sem schopnost vyhledávat a zpracovávat informace z různých informačních zdrojů a vytvářet digitální obsah. Nezbytná je schopnost komunikovat pomocí informačních a komunikačních technologií s ostatními a vůbec ovládat digitální zařízení.

Další úroveň kompetencí pak předpokládá odpovědnost, správnost a dodržování bezpečných postupů při používání informačních a komunikačních technologií. K ceněným schopnostem patří využívání těchto technologií pro řešení problémů.

Takto řečeno to zní složitě, ale jde o to, že např. servírka zvládne současně používat restaurační systém i platební terminál, obchodník efektivně využívá ERP systém nebo programátor vývojové softwarové prostředí apod.

Proč jít k nám na školení?

Možná předpokládáte, že výše uvedené kompetence zvládáte. Raději si přesně ověřte, co je obsahem těchto kompetencí. Vyzkoušejte si na našich jednoduchých příkladech, jak na tom jste. To Vám pomůže identifikovat vaše slabší stránky (a věřte, že je všichni máme).  Potom se můžete zaměřit na jejich posílení ve specializovaných školeních a kurzech.

Naše reference

Naše firma pracuje v oblasti informačních a komunikačních technologií a vzdělávání více než 20 let. Naši lektoři jsou testery v systému ECDL prakticky ve všech oblastech tohoto konceptu ověřování digitálních kompetencí. Mohou Vám předat cenné informace.

Podívejte se na naše kurzy v oblasti DVPP nebo rekvalifikací! V případě zájmu najdete na našich produktových webech kontakty. Nebojte se oslovit naše zaměstnance, rádi Vám poradí. V připadě zájmu Vám připravíme firemní školení podle Vašich požadavků.

Termíny školení Využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání

V tabulce níže uvidíte aktuální termíny našeho akreditovaného školení DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků) pro učitele a pedagogy.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.
DVPP, Firemní školení, Rekvalifikace
DVPP, firemní školení, ICT, MS Office, Rekvalifikace

Archivy

Školení digitálního marketingu – rok 2019 a 2020
WordPress web ve školách

Další podobné články