Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

Kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

Kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky patří v poslední době mezi naše nejžádanější kurzy. Náročnost na učitelky v mateřských školách stoupá, protože se musejí starat i o děti ve věku od dvou let, které ještě potřebují individuální péči. Rozdíl mezi dvouletým a tříletým dítětem je skutečně velký. Kdo se již o takto malé děti staral, tak ví, co to obnáší. Právě proto je ve školce velmi důležitá právě chůva, která se stará především o tyto nejmenší děti a je pomocnou rukou učitelky. V zahraničí, např. ve Velké Británii, je běžné, že se chůva stará i o mladší děti. Není tam neobvyklé, že má jedna chůva na starosti pouze jedno dítě, maximálně dvě. Jedná se tedy o trend, který je mimo Českou republiku naprosto běžný a do budoucna se projeví ve větší míře i u nás. O atraktivitě kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky si můžete přečíst v článku na stránce idnes.cz.

Kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

Prostřednictvím naší firmy si v loňském roce absolvovalo 96 žen rekvalifikační kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Prostřednictvím Úřadu práce si tuto rekvalifikaci v loňském roce vybralo 150 osob. Volných pracovních míst je stále dostatek, Úřadu práce evidoval k 31. říjnu loňského roku 155 volných míst na tuto pozici. Absolvent/ka tohoto kurzu najde uplatnění v oblasti péče o děti v domácnostech, v dětských skupinách nebo dětských koutcích. Pracovat pak můžete jak v zaměstnaneckém poměru, tak si můžete i sama v tomto oboru založit živnost jako OSVČ. Pokud máte o kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky zájem a pokud jste momentálně nezaměstnaní, pak vám může Úřad práce tento rekvalifikační kurz zaplatit. Zaplatí vám ho však pouze v tom případě, že se jedná o rekvalifikační kurz ukončený zkouškou profesní kvalifikace. Jednoduchý návod, jak získat rekvalifikační kurz zdarma od Úřadu práce najdete zde.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kombinovaná výuka)

Pokud vás zaujal kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a máte zájem o absolvování tohoto kurzu, tak naše firma má na tento rok vypsáno již několik termínů s místem konání Olomouc. Další termíny plánujeme v Brně (cca od poloviny února 2017) i ve Zlínském kraji. Jedná se o kombinovanou výuku (64 hod výuky formou prezenční účasti, 56 hod výuky formou distanční – samostudium pomocí e-learningu a 40 hodin praxe). Kurz je akreditován MŠMT a obsahová náplň kurzu je dána standardy Národní soustavy kvalifikací pro profesi Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (69-017-M). Součástí kurzu je i profesní zkouška. Po úspěšném absolvování tohoto kurz obdrží účastník Potvrzení o účasti v akreditovaném vzdělávacím programu a po úspěšném absolvování profesní zkoušky i Osvědčení o profesní zkoušce. Více informací o obsahové náplni tohoto kurzu naleznete na těchto stránkách nebo na našich specializovaných stránkách moje-rekvalifikace.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Pokud potřebujete více informací, pošlete nám dotaz na naši mailovou adresu  rekvalifikace@poc-sluzba.cz.

Rekvalifikace
Chůva do zahájení povinné školní docházky, e-learning, NSK, Profesní zkouška

Archivy

Termíny kurzů na rok 2018
30.1.2018 – Workshop k Výzvě 79 – Chytrá změna v řízení, příležitost k růstu – Age management

Další podobné články