kurzy a školení na začátku roku 2021

Kurzy a školení na začátku roku 2021

V úvodu nám dovolte, abychom Vám všem popřáli vše nejlepší do nového roku 2021 a především hodně zdraví. A nyní se můžeme podívat na to, jaké jsou aktuální informace ohledně vzdělávání dospělých osob v ČR.

Poslední informaci od MŠMT jsme dostali e-mailem 28.12.2020 s odkazem na jejich článek s názvem Realizace rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů a zkoušek. V tomto článku se sice na začátku dozvíme, že informace jsou platné v rozsahu od 24. 12. do 26. 12.2020 a od 27. 12. 2020 do 10. 1. 2021, ale následně dále v textu je informace, že do 31. 3. 2021 je možné nahradit prezenční formu teoretické výuky dálkovou formou a to za dodržení pravidel, která byly platná již dříve, např. on-line záznam a atd).

Takže máme obecnou informaci od MŠMT k realizaci vzdělávacích kurzů, která povoluje do 31.3. 2021 nahradit prezenční vzdělávání on-line vzděláváním. V předchozích měsících vydávalo MŠMT průběžně samostatné informace k DVPP kurzům (poslední článek 24.9. 2020 – viz odkaz), k rekvalifikacím a profesním zkouškám. Ale nyní je k dispozici pouze poslední článek vydaný 25.12. 2020 s názvem Realizace rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů a zkoušek.

DVPP on-line

Takže Vám opět nabízíme možnost realizovat vaše školení DVPP v rámci on-line prostředí. Víme, že jste se nás ptali ještě před vánoci, zda bude možné se školit on-line i nadále a my jsme vám nemohli ještě dát adekvátní odpověď. V současné době již máme termíny vypsané – stačí se podívat na přehled – Termíny – aktuálně máme více jak 48 vypsaných termínů on-line, takže doufáme, že si z nich vyberete. Pokud byste však nenašli termín na školení, které máme v nabídce, tak neváhejte a napište nám na e-mail DVPP@poc-sluzba.cz .

Online výuka – „digitální učitel“ – blok I. (8 hodin)

Podívejte se například na tento náš nový kurz Online výuka – „digitální učitel“ – blok I. (8 hodin), kde jsme připravili obsah školení tak, abyste se naučili základní věci a techniky, které jsou potřeba pro to být „digitální učitel/ka“, tzn. trochu více nežli pouhý „on-line učitel“, který streamuje svoji přednášku, ale abyste si případně mohli připravit svoji výuku efektivněji, obsahově i provedením zajímavěji. Pokud vás kurz zaujal, více informací najdete v detailu školení.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Osobnostně sociální rozvoj – asertivní komunikace pedagoga (8 hodin)

Ke konci minulého roku se jednalo o velmi žádaný kurz, takže jsme i na letošní rok připravili další termíny tohoto školení. Pokud vás zajímá osobnostně sociální rozvoj, tak se podívejte na tento blok – asertivní komunikace pedagoga – více v popisku školení. I u všech on-line kurzů Osobnostně sociálního rozvoje učíme s aktivním zapojením účastníků, kteří v průběhu školení zpracovávají úkoly a cvičení. Všechny materiály ke školení obdrží účastníci ještě před samotným zahájením školení a to nejen prezentaci, ale také cvičení, testy, dotazníky atd.

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

Rekvalifikační kurzy

Ano i u rekvalifikačních kurzů je povoleno do 31.3. 2021 změnit formu vzdělávání, avšak má to jeden háček a to ten, že se toto „povolení“ od MŠMT netýká kurzů rekvalifikací zabezpečovaných Úřadem práce České republiky podle ustanovení § 109 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů – tyto kurzy je třeba řešit přímo s příslušným úřadem práce. Co to v praxi znamená? Že můžeme školit rekvalifikace v on-line prostředí, ale v podstatě jen pro ty účastníky, kteří si tuto rekvalifikaci platí sami nebo jim ji platí zaměstnavatel, případně si to domluví s konkrétním Úřadem práce ČR, pod který spadají – myšleno z hlediska nezaměstnanosti.

Profesionální lektor – Lektor dalšího vzdělávání (kód: 75-001-T)

I tak vám nabízíme možnost on-line školení rekvalifikačního kurzu a to konkrétně Profesionální lektor. Pokud vás toto téma zajímá, tak se podívejte na popis školení.

20.09. - 25.10. 2024On-line100 hod.
Profesionální lektor – Lektor dalšího vzdělávání (kód: 75-001-T) – online výuka
Rekvalifikace a profesní kvalifikace
Výchova a vzdělávání
Pozn: On-line výuka probíhá prostřednictvím ZOOM ve dnech 20.9., 27.9., 4.10., 11.10., 18.10. 2024- výuka 8:00-15:00 hod. Zkoušky po ukončení výuky prezenčně v Olomouci (25. 10. 2024), popř. v dalších dnech, dle počtu účastníků kuzu.
15 990 Kč

Profesní zkoušky dle NSK

Zde je věc trochu komplikovanější a to proto, že zkoušky nelze nahradit on-line formou, takže musí proběhnout prezenčně. Což znamená, že nyní není možnoné provést skoro žádnou profesní zkoušku (jako například Lektor dalšího vzdělávání, Manažer projektu, Personalista atd). Jedinou výjimku mají zkoušky dle zákona – výpis těchto „vyjímek“ je v XLS souboru na webu MŠMT – Seznam právních předpisů, jejichž naplnění požadavku na odbornou způsobilost v povolání, lze naplnit prostřednictvím zkoušky z profesní kvalifikace.xlsx V tomto seznamu je v podstatě jediná zkouška, kterou realizujeme, a to Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Ostatní profesní zkoušky se mohou zrealizovat až pravděpodobně ve stupni 3 PES (pokud se opět něco nezmění).

DVPP, Firemní školení, Rekvalifikace
DVPP, on-line kurzy, on-line výuka, on-line vzdělávání, Profesní zkouška, Rekvalifikace, Rekvalifikační kurzy, Šablony pro MŠ/ZŠ, šablony pro SŠ

Archivy

DVPP – naučte se plně využít potenciál on-line výuky
Aktuální stav vzdělávání a zkoušek

Další podobné články