Novinky v konceptu ECDL

Novinky v konceptu ECDL

ECDLEuropean Certification of Digital Literacy, dříve European Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený certifikační koncept digitální gramotnosti a počítačových znalostí a dovedností. Zahrnuje celou škálu vzdělávacích a certifikačních programů, z nichž nejrozšířenější jsou programy ECDL Core (počítačová, resp. digitální gramotnost a digitální kvalifikace) a ECDL Advanced (profesionální uživatelské znalosti a dovednosti). Další informace naleznete na oficiální stránce o ECDL.

Již od roku 2008 jsme hrdým akreditovaným ECDL testovacím střediskem. K dispozici máme několik akreditovaných učeben v Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském kraji. Naše středisko je jedním z několika středisek v ČR s oprávněním testovat za ztížených podmínek v rámci odborné přípravy testerů. Vzhledem k tomu, že vlastníme akreditaci i pro mobilní učebnu ECDL, můžeme testovat naše klienty na celém území ČR.

Zkoušky ECDL

Novinky v konceptu ECDL
Logo ECDL Česká republika

Certifikát ECDL lze získat po úspěšném složení 7 zkoušek (modulů) a to dle pravidla (4+3), což znamená, že jsou moduly rozděleny do dvou skupin. Z první skupiny je nutné si vybrat 4 moduly a z druhé skupiny 3 moduly (viz ilustrace na oficiálním webu ECDL). V letošním roce se objevila novinka. V předchozích letech byly první 4 moduly pevně dané, ale nyní si je klienti mohou zvolit z celé skupiny modulů.

Typická zkouška ECDL je složena z modulů z první skupiny M2 – Správa souborůM3 – WordM4 – Excel a M7 – Internet a Outlook (pokud ovšem Outlook nepoužíváte, pak doporučujeme moduly M12 – Bezpečnost nebo M14 – Spolupráce na internetu (Google aplikace)) a z druhé skupiny M6 – PowerPoint , M9 – Úpravy obrázků (Gimp) a M10 – Tvorba webových stránek . Zkoušku si můžete „namixovat“ dle svého uvážení, jen musí  splňovat strukturální podmínku (4+3).

Čas na jednu zkoušku ECDL je 45 minut, celkový čas při testování 7 modulů se pohybuje v rozmezí kolem 6-7 hodin testování. Úspěšní absolventi ECDL testů obdrží odpovídající ECDL Certifikáty, které mají mezinárodní platnost.

Index ECDL

Ke zkoušce je nutné vlastnit Index ECDL vhodný pro vybraný program ECDL, do kterého se zapisují výsledky testů. Tento index stojí 702,-Kč s DPH a je to pevně daná cena certifikační autoritou v ČR. Indexy se od sebe liší zaměřením na konkrétní program ECDL, počtem modulů a dobou platnosti, do indexu se pak zapisují úspěšně absolvované zkoušky. Více o rozdělení indexů si můžete přečíst zde. Indexy je možné používat opakovaně, pouze však na moduly v nich uvedené.

Termíny zkoušek ECDL

Aktuálně není vypsaný žádný termín, v případě zájmu můžete kurz poptat na emailu info@poc-sluzba.cz.

* uvedená cena je cena za jeden test (jeden modul ECDL)

Ostatní
Digitální gramotnost, ECDL, ECDL Advanced, ECDL Core

Archivy

První běh naší Akademie GDPR zahájen
Kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a jeho různé možnosti absolvování

Další podobné články